ליל הבדולח בבני ברק: הח”כים החרדים זועמים

האלימות הברוטלית שהפעילה המשטרה ברחבי העיר בני ברק עוררה ביקורת קשה בקרב תושבי בני ברק והפוליטיקאים החרדים.

האלימות הברוטלית שהפעילה המשטרה ברחבי העיר בני ברק עוררה ביקורת קשה בקרב תושבי בני ברק והפוליטיקאים החרדים.

המשטרה פרסמה הבוקר את תגובתה לאירועים וטענה כי אמש התמודדה עם “רצף הפרות סדר קשות ואלימות מצד המון פורע חוק, שתקף באופן ברוטאלי ומשולל כל רסן את כוחות המשטרה וגרם לפציעתם של 7 שוטרים בתפקיד”.

“אנו דוחים על הסף טענות וציוצים חסרי תוכן והגיון, הטוענים לאכיפה ‘מחמירה מדי'”, הוסיפו, “שעה שפורעי חוק רבים יידו אבנים לעבר שוטרים, הכו ופצעו שוטרים, התפרעו והפרו את הסדר הציבורי והבעירו פחים. עליית המדרגה באלימות שהייתה אמש בבני ברק עולה כדי התנהגות פושעת ומסוכנת. לצערנו פורעי חוק אלו פוגעים ומכתימים ציבור שלם שנפגע בריאותית לא רק כתוצאה מהפרה המונית של התקנות אלא גם מאלימות פסולה המופנית כלפי מי שאוכף את החוק ופועל לשמירת שלומם ובריאותם”.

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה התייחס לביקורת וכתב הבוקר: “אוהבים את הנחיות הקורונה או לא – תפקידה של המשטרה לאכוף. תקיפת שוטרים לא יכולה לעבור בשקט. רוב הציבור החרדי וב”ב בפרט שומר חוק ולצערי סבל הלילה על לא עוול בכפו.  אנו במאבק משותף להצלת חיים. האויב הוא הנגיף, לא אחר. אפשר לנצח – יחד. הניחו למריבות כעת. לכל זמן ועת לכל חפץ”.

 

שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן. “מה שראינו הלילה בבני ברק הוא מסע נקמה פראי ותוקפני מצד שוטרים מוסתים, תוך ענישה קולקטיבית, כלפי מאות אלפים מתושבי העיר, חפים מכל פשע. יודגש, אין כל הצדקה לשום מעשה אלימות מכל סוג, כולל כמובן כלפי אנשי משטרה העושים מלאכתם. כל שימוש באלימות הוא מעשה פסול שיש לגנותו”.

 

 

ח”כ ישראל אייכלר על אירועי הלילה בבני ברק:

האלימות השלטונית סכנה לכל אזרח.

למדינה דמוקרטית יש כלי חקירה וענישה נגד אלימות האזרח. היא יכולה לאכוף את החוק בקנסות ובהעמדה לדין ואף במעצר. אסור לה לפגוע באף אזרח מעבר לצרכי אכיפה. זה צריך להיות מצולם כדי להוכיח נחיצות הפעלת הכוח. לא רואים מכות ואלימות המונית באכיפת חוקי הקורונה באף מדינה מערבית.

במדינת ישראל אין לאזרח החרדי שום אפשרות להתגונן מפני אלימות שלטונית. כל התלונות והזעקות נגד ענישה קולקטיבית ואלימות בררנית נגד חרדים חפים מפשע, כולל ילדים ונכים, נתקלים בקירות אטומים ואזניים ערלות. התקשורת העויינת מסיתה את ההמון ודורשת מהמשטרה לפרוע פרעות בחרדים.

המגזר הערבי והשבט הלבן זוכים להגנה תקשורתית נגד אלימות המשטרה. ואילו החרדים החפים מפשע נתונים למשיסה ולאלימות ודמם הותר. הממסד החילוני מגבה כל התפרעות נגד החרדים, כולל מצעדי נקמה בעיר חרדית כפורעים שאינם חסים על חפים מפשע, ומפוצצים רימונים כמו בעיר כבושה.

אסור לנו להשלים עם ענישה קולקטיבית ואכיפה בררנית, שהופכת את המשטרה לזרוע ביצוע של פקודות התקשורת, להילחם נגד חרדים ומתנחלים עד חרמה.

 

ח”כ יעקב טסלר הגיב:

שמירת החוק מוטלת על המשטרה ועל האזרחים במידה שווה. לא ייתכן כי במסגרת פעילותה לאכיפת החוק, המשטרה תפר בעצמה את חוק והנהלים, תפעל בברוטליות ובאלימות, כנגד אזרחים תמימים וחפים מפשע.

כפי שהודענו מיידית, אין להשלים עם מעשי אלימות משום צד, זו אינה דרך ראויה ומתקבלת.

עם זאת, חובתנו לפעול לשמירת החוק והסדר, בדרכים נכונות ובאחריות ציבורית. מה שראינו אמש בעיר ב״ב זו התפרצות זעם ללא שליטה, ללא אבחנה וללא צדק. מאות אלפי מתושבי העיר, טורטרו ברימוני הלם, עוברי אורח ספגו אלימות קשה, ללא דין וללא כל הצדקה. השימוש ברימונים במקרי אכיפה בציבור החרדי, הפך לצערנו לדבר שבשגרה ולא נעבור על כך לסדר.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. "ליל הבדולח" ?? לא הגזמתם ???!!

  הכעס מובן. אבל לא להגזים.
  זה סוג של הכחשת שואה להשוות בין האירועים !!!
  בושה !

  נטלי |
  הגב