ליל שבת בבני ברק: אזעקות עולות ויורדות

בהלה בבני ברק: במהלך ליל שבת נשמעו בעיר בני ברק מספר פעמים אזעקות עולות ויורדות ברחבי העיר. תושבים מספרים: ” נחרדנו ורצנו לממ”ד לתפוס מחסה”

סיוט: במהלך ליל שבת נשמעו בעיר בני ברק מספר פעמים אזעקות עולות ויורדות ברחבי העיר.

תושבים רבים נבהלו לשמע האזעקות שפילחו את השלווה הבני ברקית ומיהרו לתפוס מחסה במקום מוגן בקרבת מקום. אחרים שיערו לעצמם  שמדובר בתקלת צופרים ולא התרגשו לשמע צופרי האזעקות שהחרידו את העיר.

אחד התושבים מספר לקוקר על הבהלה בעיר התורה: “היו תושבים שנסו בבהלה, אחרים חששו שפרצה מלחמה, כי כל פעם נשמעה עוד אזעקה ואיש מהעייריה לא טרח להרגיע את התושבים המובהלים”.

התקלה עצמה טופלה רק בשעות הלילה המאוחרות של ליל שבת.

פיקוד העורף פרסם הודעה לתושבים, בה נאמר כי “בשעה האחרונה נשמעו מספר אזעקות באזורכם. אנו מדגישים כי זוהי אינה התרעת אמת ובודקים את מקור הבעיה”.

מדובר צה”ל נמסר כי “נשמעו מספר אזעקות בבני ברק, רמת גן והסביבה. אנו מדגישים כי לא מדובר בהתרעת אמת. סיבת התקלה נבדקת. צוותים טכניים מטפלים בתקלה”.

 

“יצאנו לחדר המדרגות ופגשנו שם שכנים מבוהלים”, סיפר ערן מרמת גן לחדשות 2 Online. “חלק עוד בטראומה מהשנה שעברה. אזעקה רודפת אזעקה. אף אחד לא יודע מה הסיבה. חיכינו לבום ובסוף חזרנו לדירה – רק כדי לשמוע עוד אזעקה”.

 

התושבים טענו כי נשמעו לפחות 10 אזעקות קצרות בתוך חצי שעה. חלקם יצאו מהבתים לבדוק במה מדובר. “בהתחלה חשבנו שזו אזעקת אמת”, אמר רוני, תושב רמת גן. “כל כמה דקות יש אזעקה וזה הלחיץ בהתחלה. אנחנו מקווים שזה לא ייגרר ללילה מחשש שלא נישן”.

 

כזכור, במהלך מבצע צוק איתן נשמעו קרוב ל-100 אזעקות בעיר בני ברק והסביבה, מה שהחזיר את התושבים לאותם רגעים שנה לאחר המבצע.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.