ליצמן נגד גפני ודרעי: “מתנגד להעביר את חוק הגיוס במושב הקיץ”

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ויו”ר אגודת ישראל מסרב בכל תוקף להעלות את החוק להצבעה בקריאה שניה ושלישית זאת בטענה שהוא יכול להפיל את הממשלה, כיוון שהסיכויים שהחוק יאושר ע”י מועצת גדולי ישראל של מפלגתו קלושים, ולכן טוען ליצמן שצריך לדחות את ההצבעה לסוף מושב החורף

אם לרגע היה נדמה לנו שהמפלגות החרדיות שס, אגודת ישראל ודגל התורה משלבות ידיים בכל הקשור להעברת החוק בכנסת, כנראה שטעינו. שכן יום לאחר העברת החוק בקריאה ראשונה בסיוע מפלגות האופוזיציה יש עתיד והרשימה הערבית המשתופת החלו לצוץ המחלוקות הפנימיות שהתגלו עוד לפני ההצבעה על החוק.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ויו”ר אגודת ישראל מסרב בכל תוקף להעלות את החוק להצבעה בקריאה שניה ושלישית זאת בטענה שהוא יכול להפיל את הממשלה, כיוון שהסיכויים שהחוק יאושר ע”י מועצת גדולי ישראל של מפלגתו קלושים, ולכן טוען ליצמן שצריך לדחות את ההצבעה לסוף מושב החורף.

מנגד עומדים דרעי וגפני שרוצים לשים את הסאגה הזו מאחוריהם, וטוענים כי גגולי ישראל הליטאים והספרדים דרשו שינויים מינורים שיעברו בועדה המיוחדת ויהיה ניתן להשלים עם החקיקה הזו וכן עם הממשלה עד סיום הקדנציה הנוכחית.

נכון להיום בצהריים הצדדים מתבצרים בעמדותיהם ונראה שלא מין הנמנע שגדולי ישראל יצטרכו להכריע בעניין מעל ראשם של הפוליטיקאים, זאת עוד לני שיראו מה מציע החוק בקריאה שניה ושלישית.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יענ-קושי דרעי וגפני מסלפי התורה

    יענ-קושי דרעי וגפני מסלפי התורה וכו’ נכשלו כישלון חרוץ כשניסו למשוך ראשי ישיבות אדמורי”ם ורבנים ע”י טרור לבוא לחסות תחת כנפי הבאבא קדישא ולהגדיל את שמו והנהגתו, אבל נכשלו כשרצו לבטל עצרת הספרדים ועוד…. כי בחוק השמד והזימה מבית היוצר של רחוב רשב”ם אף אחד לא תומך. זה חילול השם נורא לעיני העמים כולם, בראותם את אלו נלחמים נגד ד’ ותורתו לעיני כל העמים.

    כל הגזירות שלהם לא יעזור להם. אנו יודעים כי ´לא אבה ד´ לשמוע אל בלעם´ שבכל דור ודור… ההבטחה שלא תשכח מפי זרעו, בעינה עומדת. זו הברכה היחידה, שהקב”ה לא נותן להפוך לקללה, כי בנפשינו הדבר. קול התורה בראץ ישראל ימשיך להדהד ואיש לא יוכל לו, אפילו יענקשי וגפני לא יוכלו אף לא לשורטו, לא לגעת בקצהו. ע”ז נאמר הִשָּׁמְרוּ לָכֶם כָּל הַנֹּגֵעַ בָּהָר מוֹת יוּמָת: כי “לא אבה ד´ אלוקיך לשמוע אל בלעם… כי אהבך ד´ אלוקיך”. את קול התורה אי אפשר להפסיק אפילו ע”י משבקי רחוב רשב”ם.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב