ליצמן מאשים את ‘דגל התורה’: שקרנים מעלילים עלילות על ציבור שלם

שר הבריאות יעקב ליצמן יוצא בהאשמות חמורות נגד תנועת ‘דגל התורה’ לאחר שאלו האשימו את אגודת ישראל בהתערבות נגד בחירתו של מיכי אלפר כסגן ראש העיר: “שקרנים מעלילים עלילות על ציבור שלם, ניסתי להציע פשרה אבל הם לא רצו אותה, הם האשימו אותי שאני משתף פעולה עם יונה יהב, אבל זה שקר”. האזינו

שר הבריאות יעקב ליצמן יוצא בהאשמות חמורות נגד תנועת ‘דגל התורה’ לאחר שאלו האשימו את אגודת ישראל בהתערבות נגד בחירתו של מיכי אלפר כסגן ראש העיר: “שקרנים מעלילים עלילות על ציבור שלם, ניסתי להציע פשרה אבל הם לא רצו אותה, הם האשימו אותי שאני משתף פעולה עם יונה יהב, אבל זה שקר”.

השר ליצמן אמר את הדברים הקשים בראיון לרדיו ‘קול חי’. כזכור ליצמן ניסה לתווך בקרע שנוצר בין יונה יהב ראש עיריית חיפה למי שהיה מיועד להיות סגנו מיכי אלפר מ’דגל התורה’, אך בשל יריבות אישית יהב מסרב לקיים את הבטחתו.

בפשרה אותה ניסה להציג ליצמן בין הצדדים, הצעתו הייתה כי סגן ראש העיר מטעם ‘אגודת ישראל’ אריה בלינטנטל יתפטר מחברותו בעירייה ובמקומו יכנס המועמד של דגל התורה הרב אריה זיסמן, והוא זה שיקבל את הסגנות המגיעה כעת ל’דגל התורה’ תמורת כך שבפעם הבאה הרב אריה בלינטנטל יהיה חבר המועצה בחצי הקדנציה על חשבונה של ‘דגל התורה’.

הצעתו השנייה הייתה כי בליטנטל יקבל כעת את הסגנות גם במחצית השניה של הקדנציה על חשבון ‘דגל’, ובפעם הבאה תקבל זו האחרונה סגנות לקדנציה מלאה, ללא רוטציה. אך ‘דגל התורה’ סירבה להצעה.

בראיון ל’קול חי’ אמר ליצמן: “האשימו אותי בשיתוף פעולה עם ראש העיר, תראה איזה שקרנים מעילילם עלילות על ציבור שלם, הכל שקר! אני מקווה שזה יגיע לאזניים שלהם”. אמר ליצמן בחריפות.

יו”ר ‘דגל התורה ח”כ משה גפני השיב כזכור בשלילה להצעת ליצמן: “לראשונה מאז פעילותינו הציבורית במשך עשרות שנים אנו נתקלים בתופעה פסולה שבה ראש עיר אנטי חרדי פוסל נציג חרדי שנבחר כדין, חתם אתנו על הסכם קואליציוני והודיע כי הוא פוסל את הנציג ודורש למנות נציג אחר במקומו”.

“הרב מיכאל אלפר מייצג את הציבור החרדי בנאמנות ובמסירות אין קץ בנושאים הקדושים והיקרים לנו כמו שבת, חינוך תורני, שירותים דתיים ועוד ועוד והדאגה לפרט מכל החוגים והעדות שהוא לצנינים בעיניו של יונה יהב שאיננו מעוניין בבחירתו לסגן תוך רמיסה של ההסכם שהוא חתום עליו ופגיעה בכבודו של הציבור החרדי ונציגיו”.

“לא יתכן כי נציג חרדי שנלחם למען השבת, קודשי ישראל וחינוך ילדינו יסבול ויהיה נרדף על כך, אנו כנציגי יהדות התורה מחויבים לשמור על נציג שכל מטרתו ופעילותו הן המטרות לשמן כולנו נבחרים כאמור”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.