ליצמן: “שופטי בג”ץ רוצים להפיל את השלטון”

בעקבות החלטת בג”ץ אתמול שביטל את חוק הגיוס, אומר ליצמן כי בכוונת המפלגות החרדיות לחוקק חוק שיאסור על בג”ץ לפסול חוקים. “לא תהיה בעיה להעביר חוק שכזה בכנסת”

בעקבות החלטת בג”ץ מאתמול המבטלת את חוק הגיוס, תוקף שר הבריאות הרב יעקב ליצמן (יהדות התורה) את החלטת השופטים ואומר כי מגמת בית המשפט העליון היא להפיל את השלטון, והוא עושה זאת באמצעות ביטול חוקים של הכנסת.

בראיון לנועם זיגמן ברדיו ‘קול ברמה’ אמר ליצמן כי בכוונת המפלגות החרדיות לקדם חקיקת חוק שיאסור על בג”ץ לפסול חוקים והוסיף כי לא צפויה להיות שום בעיה להעביר חוק שכזה בכנסת, בהסכמתם של שאר ראשי המפלגות.

בדבריו תקף ליצמן את השופט בדימוס אליקים רובינשטיין ואמר: “גם השופט רובינשטיין וגם השופטת בייניש בעבר עשו את זה ביום אחרון לפסיקתם כשופטים. בבחינת ‘פגע וברח’. הם מפחדים לעשות זאת כשהם על הכסא, כשהם עוזבים לא אכפת שאחרים ישברו את הראש”.

בהמשך התייחס ליצמן לפסיקתו של רובינשטיין בעבר שאסרה עליו לכהן כסגן שר הבריאות, כשראש הממשלה הוא זה מכהן בפועל כשר, ואמר כי החלטת רובינשטיין נבעה מהיותו “אנטי דתי”, כיון שלא מנע מנתניהו להחזיק בתיקים נוספים כגון החוץ, הכלכלה והתקשורת, ופסק רק כנגד תיק הבריאות.

ליצמן התייחס גם להודעתו מאתמול של ח”כ יאיר לפיד המברכת את ביטול החוק ואמר כי לפיד משנה את עמדותיו בצורה פופוליסטית. “לפני חודשיים הוא עוד לבש כיפה והתפלל בכותל” אמר, והוסיף “זה מוכיח את עמדתי שלא צריך להתייחס אליו ולדבר איתו”.

כפי שפרסמנו אמש ב’אקטואליק’, היום בצהריים צפוי להתקיים כינוס חירום של הסיעות החרדיות ולאח”כ פגישה של ראשי המפלגות, גפני ליצמן ודרעי במטרה לגבש עמדה כיצד לפעול בעניין חוק הגיוס.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.