למה מטפלים במחבלים בהדסה? (תמונות)

משלחת עיתונאים בכירים ממדינות באירופה, נחשפה השבוע לשיטות הרפואיות, לעבודת הצוות ולטיפול בפצועי הפיגועים
בגל הטרור הנוכחי. {העיתונאים הזרים שאלו }

משלחת עיתונאים בכירים של יוזמת ההסברה באירופה EIPA, ביקרה השבוע ביחידת הטראומה בהדסה עין כרם,  בשל הרצון לחשוף את המשתתפים ליחידת טראומה היחידה בירושלים ומן המובילות בארץ, ולסייע ביצירת דעת קהל אירופאית שונה מזו הקיימת כיום.

 

המשלחת מייצגת מערכות עיתונים, הנחשבים לבולטים ומשפיעים בהחלט וכללה בין היתר עיתונאים אנגלים, צרפתים, גרמנים, אוסטרים,  איטלקים וההולנדים.

 

ביחידת הטראומה, הפועלת באינטנסיביות לאורך כל השנה ובייתר שאת בימים אלו, התקבלו העיתונאים על ידי מנהל האגף לרפואה דחופה וטראומה – פרופ’ אבי ריבקינד ועל ידי הכירורג הבכיר מוחמד פרוג’ה. מהם  שמעו על שיטות העבודה ביחידת הטראומה – השונות  מן האירופאיות, על המיכשור והטכנולוגיה המתקדמת, על לימוד המתמחים וחלוקת העבודה המקצועית תוך כדי אירוע ועל מאפייני הפציעות של המטופלים בגל הטרור האחרון.

 

חברי הקבוצה התעניינו בטיפול בפצועי הפיגועים בטראומה וביקשו לעמוד על הקשר בין הצוות המטפל ובין כוחות ההצלה בשטח, סיירו במקום והתוודעו לטכנולוגיות חדישות מתקדמות. כאשר העלו את התהייה, מדוע בית החולים מטפל גם במחבלים, השיב פרופ’ ריבקינד: “הצוות הרפואי מטפל בכל פצוע הנזקק לשירותנו. אנו רואים לנגד עיננו מטופל ולא קושרים את הטיפול הרפואי בנסיבות הפציעה. אני מטפל בערבים כמו שד”ר פרוג’ה מטפל ביהודים – במקצועיות לשמה”.

עוד הציג פרופ’ ריבקינד את תוצאות המחקר אשר בוצע בהשוואת יחידת הטראומה בעין כרם ל- 51 יחידות טראומה מובילות בארה”ב, בו התקבלו תוצאות מצוינות ליחידה ההדסאית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.