למרות אין ספור מאמצים: חיידר תשב”ר בברכפלד – ייסגר

למרות מאבק ההורים במודיעין עילית: עיריית מודיעין עילית סוגרת באופן סופי את תלמוד התורה הממוקם בפאתי שכונת ברכפלד בעיר. העירייה: “ת”ת ‘אוהלי ספר’ יקלוט את התלמידים”

כ-130 הורים לילדים הלומדים בת”ת תשב”ר בשכונת ברכפלד במודיעין עילית פעלו בשבועות האחרונים למניעת סגירת חיידר תשב”ר הממוקם בפאתי שכונת ברכפלד בעיר, זאת מחשש שעיריית מודיעין עילית לא תחדש את הרישיון לתלמוד התורה.

בשנתיים האחרונות הנהלת הת”ת, המשויך להורים לילדים המגיעים מבתים מודרניים, לא פתחה כיתות בגנים בשל רישום דליל וחוסר ביקוש מצד התושבים, בעיר בה מתגוררים בעיקר משפחות של בני תורה ואברכים. כמו כן, בכיתות הגבוהות לומדים מספר מצומצם של תלמידים, ובשל כך העירייה החליטה שלא לחדש את הרישיון לתלמוד תורה שנמצא בבעלות של עמותת ‘עץ הדעת’ – זאת למרות מאבק ההורים ואינפור הניסיונות.

בשבועות האחרונים, ההורים התארגנו בקבוצות פנימיות ועלו ללשכת ראש העיר והפעילו מכבש לחצים בכל המישורים על מנת שהגזירה תבוטל.

אחד ההורים שבנו לומד בכיתה ח’ חושש כעת כי בשנה הבאה הוא יישאר בלי חיידר ובלי עתיד. “אנו מאוד לחוצים”, הוא אומר בדאגה ל’אקטואליק’.

אך כאמור, בעיריה מבהירים ל’אקטואליק’ כי הסגירה היא סופית. במחלקת החינוך של העירייה הבהירו עוד ל’אקטואליק’ כי “ת”ת אוהלי ספר מוכן לקבל את כולם”.

גורמים בעיר טוענים כי ייתכן והמבנה הענק והמפואר של מפעל הפיס, בו שוכן ת”ת תשב”ר כיום, הובטח לת”ת דרכי יושר בהנהלתו של הרב יעקב רוזנשטיין שם ניכר צפיפות רבה.

הנהלת ‘עץ הדעת’ תסגור כעת את החיידר בשל הרישום הדליל וסגירת הכיתות הנמוכות. “כנראה שההנהלה הבינה שאין עתיד ולכן החליטה לסגור את החיידר”, הסביר מקורב להנהלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.