הסוף לחרם החרדי? מוטי בן משה יסגור את סניפי am:pm בשבתות

איש העסקים הדתי שזכה במכרז לרכישת קבוצת ‘הרבוע הכחול’, מתכוון לסגור את סניפי am:pm בשבתות – גם במחיר של הפסדים גדולים. המשמעות: הסרת החרם החרדי מעל הקבוצה, חרם שהוביל בעבר לקריסת ‘שפע שוק’

וביום השביעי תשבות:איש העסקים הדתי מוטי בן משה, שזכה לאחרונה במכרז לרכישת תאגיד ‘אלון הריבוע הכחול’ שמחזיק בשורה של רשתות מזון, אנרגיה, צעצועים סלולאר ועוד, קיבל החלטה רבת משמעות עבור הרשת: סגירת הרשת הקמעונאית am:pm בשבתות ובחגי ישראל.

הרשת, שנחשבה לאורך השנים סמל לחילולי השבת במדינה בכלל ובתל אביב בפרט, גרמה לציבור החרדי להחרים את כל העסקים השייכים לתאגיד, בהם ‘מגה’, ‘שפע שוק’ ועוד.

עתה, כאמור, צפוי בן משה להביא לסגירת הרשת בשתות – מה שיתיר את החרם מעל כל הרשתות השייכות לתאגיד.

ע”פ הפרסום ב’כלכליסט’, שחשף את ההחלטה, המשמעויות הכלכליות שלה הן כבירות שכן חלק עצום מרווחי הרשת מגיעים מהמכירות בשבתות. לטענת גורמים המקורבים לעיסקה, קיימת היתכנות כי בן משה יעדיף בסופו של יום למכור את הרשת כדי להימנע מההפסדים הכרוכים בהחלטה האמורה.

כזכור, הבעלים הקודמים של הרשת סרב להחלטה כזאת מה שעלה לו בחרם חרדי שהוביל לקריסתה של רשת ‘שפע שוק’.

בנוסף, הרשת התמודדה עם איום סגירת החנויות בשבתות כבר על ידי שר הפנים הקודם, גדעון סער, איום שמרחף עליה גם כיום.

הרשת מונה 75 חנויות נוחות (46 של am:pm ו־29 של אלונית) שאינן פועלות במתחמי התדלוק של דור אלון ואלה רושמות הכנסות של כחצי מיליארד שקל בשנה.

מוטי בן משה. צילום: פלאש 90
מוטי בן משה. צילום: פלאש 90

כזכור, לאחר טבילת אש קצרה ולא מוצלחת באיי.די.בי. (בה ע”פ ההערכות הפסיד מאות מיליונים) התמודד בן-משה על המכרז לרכישת קבוצת ‘אלון הרבוע הכחול’. לאחר שזכה במכרז הצביעו 99.8% מבעלי המניות בעד הרכשיה – תוצאה מפתיעה לאור ההרפתקאה הקודמת שלו.

כך או כך, אין ספק כי לאחר שישלים את תהליך הרכישה נכונו לבן משה ימים סוערים בהם ימתחו ביקורות נוקבות על החלטתו מצד גורמים חילוניים בתקשורת.

בוידאו: ‘הפטריוטים’ דנים על ההחלטה לסגור את הרשת בשבתות (החל מהדקה ה-30:00)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.