למרות העתירה: אושרה מפלגת ‘הימין החילוני’ של רון קובי

‘ידיעות’ חושף: למרות העתירה שהגישה מפלגת ישראל ביתנו נגד רישום ‘הימין החילוני’, מפלגתו של רון קובי, רשם המפלגות אישר אתמול את רישומה

למרות העתירה שהגישה ‘ישראל ביתנו’ נגד מפלגת ‘הימין החילוני’ בראשותו של רון קובי, מפלגתו של קובי אושרה בכל זאת. כך חושף הבוקר ‘ידיעות אחרונות’.

כזכור, לאחר שראש עיריית טבריה רון קובי הודיע בחודש שעבר כי הוא נכנס לפוליטיקה הארצית ומתכוון להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת בראשות מפלגה ימנית חילונית חדשה, תקף אותו יו”ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן וטען כי הוא שליח של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בחודש יוני נרשמה הימין החילוני כנדרש אצל רשם המפלגות ברשות התאגידים, אך בשבוע שעבר הגישה מפלגת ישראל ביתנו את העתירה, משני טעמים: הראשון הוא שמדובר לטענתם ב”מפלגת קש שהוקמה כדי לגרוע קולות מישראל ביתנו”. והשני גורס כי שם המפלגה, “הימין החילוני”, יטעה את הציבור שכן ישראל ביתנו יצאה במסע פרסום לקראת הבחירות האחרונות עם המילים ימין וחילוני.

בתשובה מפורטת שהעביר רשם המפלגות וראש רשות התאגידים, עו”ד אייל גלובוס, לשתי המפלגות, הוא דחה מכל וכל את הטענות של ישראל ביתנו וקבע כי רישומה של הימין החילוני כמפלגה, כמו גם שמה, ייוותרו על כנם. “המילים ‘ימין’ ו’חילוני’ שמופיעות בקמפיין הפרסום של מפלגת ‘ישראל ביתנו’ הן גנריות השגורות בפי כל”, קבע עו”ד גלובוס בהחלטתו.

לאחר ההחלטה אמר קובי: “זו עתירה אומללה שמעידה שליברמן ומפלגת ישראל ביתנו חוששים מאוד ממני ומהימין החילוני”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.