למרות התחזית: המקובל הורה לומר “ועננו”

המקובל רבי שריה דיבליצקי, הורה לומר את תפילת עננו הנאמרת בשנת בצורת- למרות תחזית מזג האוויר כי בימים הקרובים יחלו לרדת גשמי ברכה ברחבי ישראל

לאחר חודש של בצורת, הורה המקובל הישיש רבי שריה דיבליצקי, לומר את תפילת עננו הנאמרת בשנת בצורת- למרות תחזית מזג האוויר כי בימים הקרובים יחלו לרדת גשמי ברכה ברחבי ישראל.

בבית המדרש “תפארת ציון” שם מתפלל הגאון הישיש המקובל רבי שריה דיבליצקי ברחוב ירושלים בבני ברק, החלו הבוקר לומר את תפילת “ועננו בורא עולם” – הנאמרת בשנת בצורת ועצירת גשמים. התפילה נאמרת ב”שומע תפילה” שבתפילת העמידה.

ההחלטה להתחיל באמירת התפילה התקבלה כבר במוצאי שבת כאשר הגאון הישיש הגר”ש דיבליצקי שנוהג להתפלל מידי בוקר עם נץ החמה הודיע כי באם עד יום שני לא יהיו גשמים יש לומר את התפילה. הערב, שעות לאחר התפילה – החלו לרדת גשמי ברכה במספר מוקדים ברחבי הארץ.
.
כאמור, הבוקר הורה המקובל לחזן לומר את התפילה וזאת למרות שסיפרו לרב כי “לפי התחזית יהיו גשמים”, הרב הכריע כי על פי הכלל “שאין לדיין אלא מה שעיניו רואות”. בשחרית היום החלו באמירת התפילה והמשיכו בכך גם במנחה ובערבית.

ומכאן, אל תחזית מזג האוויר הלילה ומחר ירד גשם לפרקים בעיקר בצפון הארץ ולאורך מישור החוף. ביום רביעי יהיה דומה ויוסיף להיות קר מהרגיל לעונה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.