לפיד בראיון: “נחקרתי בפרשת הצוללות”

בראיון שהעניק לערוץ 2  חשף יאיר לפיד כי העיד בפרשת הצוללות, הוא התייחס גם לצלילה שלו בסקרים. צפו

בראיון שהעניק הערב למהדורה המרכזית בחדשות 2  חשף יאיר לפיד כי העיד בפרשת הצוללות, הוא סירב למסור פרטים על עדותו אך תקף את נתניהו על השחיתות.

לפיד תקף את  נתניהו ואמר כי מדובר בפרשת השחיתות הכי גדולה במדינה: “כסף של מערכת הביטחון יצא מישראל ועבר לחשבון סודי לגרמניה,משם נכנס לכיס הפרטי של עורך דינו וחברו הטוב של אש הממשלה מבלי ששר הביטחון מודע. אני לא יודע איך ראש הממשלה לא ידע”.

לפיד המשיך ותקף “ניהלתי משא ומתן עם גרמניה, כשהם יודעים כל הזמן שעורך הדין של נתניהו הוא זה שנותן את הטון”, הוא האשים.

לפיד תהה כיצד  “כולם” נשארים בתפקידים שלהם. “יום אחד גילה שר הבטחון שיש כוונה למכור צוללות למצרים ואז פנו אליהם – והם אמרו שראש הממשלה אישר, מבלי שכולם יודעים. קומבינת הצוללות זו קומבינה של שחיתות”.

בראיון התייחס לפיד לצלילה שלו בסקרים שלא מחמיאים ואמר: “בפוליטיקה למדתי שנפלתי וקמתי, כולם הספידו אותנו וזה מה שלמדתי. אצא מזה בעבודה קשה. אני מסתכל על המדינה המדינה צריכה: ראש הממשלה יודע לנהל מדינה, אבל לא אכפת לו מניצולי שואה; גבאי הוא סימפטי, אבל הוא לא יודע איך נראה קבינט. אני יודע, ואכפת לי”.

על סוגיית דת ומדינה, שעלו לאחרונה לכותרות השיב לפיד: “אני לא רוצה לשסע את המדינה כדי להרוויח נקודות פוליטיות, אנחנו צריכים לחיות ביחד”, אמר. “מדינת ישראל יותר חשובה מהמריבות הקטנות האלו”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.