לפיד: “הגיע הזמן לממשלה חדשה”

יו”ר יש עתיד יאיר לפיד התייחס בפתח ישיבת הסיעה לאסון במירון ואמר כי “את האסון הזה אפשר היה למנוע. בניהול נכון, עם כללי בטיחות בסיסיים. אם המדינה היתה מתנהגת כמו מדינה.

“ישראל במקום מסוכן. אין לנו ממשלה מתפקדת. במקום לקחת אחריות בורחים מאחריות. במקום להקים ועדת חקירה ממלכתית – כל אחד מפיל את האשמה על אחרים. הגיע הזמן לממשלה חדשה”, אמר לפיד.

בהמשך התייחס לפיד למצב הפוליטי: “יש פה הזדמנות היסטורית. לבטל את גדר ההפרדה שיושבת בליבה של החברה הישראלית. לאחד בין דתיים לחילונים, בין שמאלנים לימנים לאנשי מרכז.”

“זה הזמן לבחור. בין ממשלת אחדות להמשך הפילוג וההזנחה. בין אחדות לשלטון הקיצונים. בין מדינה מתוקנת, להמשך שלטון של קלקול ואסונות ושחיתות ושנאה.
אני רציתי להגיע לרגע שבו המנדט עובר אלי עם ממשלה סגורה ומוכנה. אף אחד לא עשה יותר ויתורים מאתנו כדי שזה יקרה. אף אחד לא עבד קשה יותר מאתנו כדי שזה יקרה. התשתית מוכנה. אפשר להקים ממשלה.”

הקמת ממשלה זה לא מכרז. זו שליחות. יש כאן מדינה. בעוד יומיים אנחנו יכולים להשביע ממשלה חדשה בישראל. היא לא תהיה מושלמת, אבל היא תהיה ממשלה שתיקח אחריות ותעסוק בניהול המדינה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.