לפיד: “הדם שנשפך בתל אביב הם על הידיים של ביבי”, נתניהו: “אין מקום לאלימות”

נתניהו גינה את האלימות: “לצערי כשאיומים ברצח מתפרסמים נגדי ונגד משפחתי מתעלמים מכך”

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר לאירועים שהתרחשו אמש בהפגנות ואמר “החקירה לגבי האירוע בתל אביב בעיצומה. אני מצפה מהמשטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם האחראים. אין מקום לאלימות מכל סיבה שהיא”.

נתניהו אמר כי “באותה מידה אין מקום להסתה ולאיומים ברצח – המפורשים והמרומזים – נגדי ונגד בני משפחתי, כולל האיום המביש בצליבה היום בתל אביב. לצערי, כששוטר הוכה קשות על ידי מפגינים מול מעון ראש הממשלה ונזקק לניתוח, או כשאיומים ברצח מתפרסמים נגדי ונגד משפחתי מדי יום – לרבות אתמול כשנעצר ליד משרדי אדם שאיים לרצוח אותי וברשותו סכינים – התקשורת ואישי ציבור רבים בוחרים להתעלם מכך”.

נתניהו תקף “אחד מהם, יאיר לפיד, בדומה לאהוד ברק, אף מעודד קבוצות של אנרכיסטים שמטרתן הפרת הסדר הציבורי וערעור יסודות החברה הישראלית. אני מצפה מכולם לאמת מידה אחידה: לגנות אלימות באשר היא והסתה באשר היא”.

לסיום הוסיף כי “בערב תשעה באב אני קורא לכולם להוריד את גובה הלהבות ולשמור על הסדר הציבורי. זה הזמן להתלכד. לכולנו יש משימה משותפת – לנצח את הקורונה. נצליח רק אם נפעל יחד”.

יו”ר יש עתיד יאיר לפיד גינה את האלימות וכתב: “האלימות והדם שנשפך אתמול בתל אביב הם על הידיים של ביבי והשליחים שלו. מי שזורע הסתה יקבל דם. מי שקורא למפגינים מפיצי מחלות, ומסית נגד אזרחים שמפגינים נגדו, מוביל את ישראל למלחמת אחים. אנחנו ערב ט׳ באב והבעיה הגדולה שלנו היא שגדול מחרחרי השנאה בישראל יושב בלשכת ראש הממשלה.”

שר הביטחון ורה”מ החליפי בני גנץ בהתייחסות לאירועי האלימות אמש בהפגנה: “אתמול בלילה נחצה קו אדום, בעת שאזרחים שמימשו את זכות המחאה, הם הותקפו על ידי כנופיות פשע מאורגנות. כשר הביטחון וכחבר בממשלה- אני עומד על כך שזכות ההפגנה תישמר, ושביטחונם של האזרחים יובטח בכל מקום שהוא.
אסור לנו לעבור על אירועי האלימות בשתיקה. אני קורא לראש הממשלה ולכלל חברי הממשלה לגנות ולא פחות חשוב מכך לעשות.
דמוקרטיה נבחנת דווקא בעיתות משבר, ממשלה נבחנית דווקא בתקופות כאלו. אני, ראש הממשלה וכלל השרים חייבים להקשיב וגם לתקן.
בכוונתי לכנס דיון בממשלה סביב אירועי האלימות ולפעול אקטיבית מול משטרת ישראל בכדי לוודא שהמעשים יטופלו, יגדעו ושמי שזורע שנאת חינם, מסית ופוגע באזרחים, יבוא על עונשו”.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רבש.ע לפיד וכל חבריו שילכו כפרה עלינו. הוא ב. ס לאלימות ולרוע

  רבש.ע בבקשה שילכו כפרה אמן

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. "אין מקום לכל אלימות - גם לא נגדי ונגד בני משפחתי" אבל נגד "חרדים" יש מקום????? למה?

  “אין מקום לכל אלימות – גם לא נגדי ונגד בני משפחתי” אבל נגד “חרדים” יש מקום????? למה?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב