לפיד: “הסכמתי שבנט יהיה ראש ממשלה ראשון”

יו”ר יש עתיד, יאיר לפיד הצהיר הערב כי הוא הסכים לתת לבנט להיות ראש ממשלה ראשון ברוטציה

יו”ר יש עתיד, יאיר לפיד הצהיר הערב כי הוא הסכים לתת לבנט להיות ראש ממשלה ראשון ברוטציה, “פניתי לחברי נפתלי בנט להקים ממשלת ימין-מרכז-שמאל, הצעתי לבנט ממשלה שבה הוא יהיה ראשון ברוטציה, יהיו חילוקי דעות אבל נדע לנהל אותן.”, אמר לפיד.

בהצהרה לתקשורת אמר לפיד כי “כל מי שראה היום את הופעתו חסרת האחריות של נתניהו, מבין שהוא לא יכול להמשיך. הוא הפך להיות מסוכן. לעצמו, למדינת ישראל ולשלטון החוק.”

לדבריו, “אנחנו צריכים במקום זה להקים ממשלת הסכמה לאומית. פניתי לחברי נפתלי בנט כדי להקים איתו יחד ממשלה. ממשלה שתיפרס על פני כל המרחב הפוליטי. מפלגות ימין, מרכז ושמאל. ממשלה שתשקף את העובדה שאנחנו חיים פה יחד. אנחנו יודעים לגשר על הפערים. אנחנו לא שונאים אחד את השני.

לפיד הוסיף: “אנחנו נחושים להביא את השינוי שהבטחנו לאזרחי ישראל. למנוע ממשלה של נאשם בפלילים שנשען על גזענים מטורפים. המבחן של מנהיגים הוא לעשות החלטות קשות מול מציאות מורכבת. הצעתי לבנט שנקים יחד ממשלת אחדות והוא יהיה ראשון ברוטציה. זה מה שהמדינה זקוקה לו עכשיו. הישראלים צריכים לראות שהמנהיגים שלהם יודעים לשתף פעולה.”

אני קורא לכל המפלגות והמנהיגים שהבטיחו שינוי לאזרחי ישראל. נתניהו ינסה עכשיו בכל כוחו לפרק אתכם. הוא יחפש עריקים, הוא יחפש לפרק מפלגות. אל תתנו לו. אין לו ממשלה. אין לו רוב. הוא שבוי בידי הקיצוניים. זה משחק ארוך וינצח מי שיהיה נחוש מספיק, סבלני מספיק וממוקד מטרה. אנחנו לא מוותרים ולא נוותר לעולם, מעולם לא נוהלה מלחמה פוליטית צודקת יותר, וזה ייגמר רק כשננצח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.