לפיד זיגזג וחטף מתקפה: “יאיר נוטש את החיילים בדרכו לבלפור”

פעילי ‘יש עתיד’ זועמים על הדברים המפתיעים שאמר אתמול יו”ר יש עתיד יאיר לפיד בצ’אט עם גולשים חרדים, בו הצהיר כי נושא השוויון בנטל לא יהיה על השולחן אם וכאשר אקים את הממשלה הבאה”. בעקבות המתקפה לפיד חזר בו .

פעילי ‘יש עתיד’ זועמים על הדברים המפתיעים שאמר אתמול יו”ר יש עתיד יאיר לפיד בצ’אט עם גולשים חרדים, בו הצהיר כי נושא השוויון בנטל לא יהיה על השולחן אם וכאשר אקים את הממשלה הבאה”.

צ׳ט לייב. התחלנו.

‎Posted by ‎Yair Lapid – יאיר לפיד‎ on‎ יום שני 4 יולי 2016

במסגרת ריאיון בשידור חי שהעניק בעמוד הפייסבוק שלו אתמול אמר לפיד כי “השוויון בנטל כבר לא על השולחן”, הצהיר לפיד, “הוא נמצא כרגע בבג”ץ ומה שבג”ץ יחליט, מקובל עליי. אם יקבלו את המתווה שלנו, אשמח, ואם יחליטו שהמתווה של הממשלה הנוכחית הוא הדרך הנכונה, נקבל את זה. מעולם לא רדפנו חרדים ומעולם לא פסלתי אף אחד”, אמר לפיד.

לפיד מזגזג לאחר שבעבר הצהיר כי “מי שחושב שנתקפל בנושא השוויון בנטל לא מכיר אותנו”, אמר במאי 2013 בעיצומו של המאבק על חוק הגיוס.

בפורום לשיווין בנטל תוקפים את לפיד, “הצהרתו של לפיד בדבר הורדת סוגיית השוויון בנטל משולחן הממשלה, מסמלת עוד שלב בנטישתו ערכים מרכזיים שהוא מתיימר לייצג, לטובת חנופה בפני הקול החרדי”, הגיבו .
. “לפיד נוטש בעצם את החיילים והמילואימניקים בדרכו לכיסא, ואנו לא נוותר ונמשיך לדרוש מממשלה זו וגם הבאה אחריה לפעול למען גיוס החרדים ולהחלת השוויון על כלל אזרחי המדינה”.

מנכ”ל עמותת חדו”ש לחופש דת ושוויון, עו”ד אורי רגב, אמר בתגובה לוואלה חדשות, “יאיר לפיד השלים את תהליך הפניית העורף וההתנתקות ממאבק השוויון בנטל, שעליו רכבו הוא ומפלגתו בראשית דרכם”, אמר.

רגב הוסיף: “לפיד, כך מתברר, רק תפס על המאבק לשוויון בנטל טרמפ, אבל המאבק התחיל הרבה לפניו והוא ימשך עד להשגת המטרה, עם לפיד או בלעדיו. רוב הציבור עדיין רוצה במימוש ערך השוויון בנטל, אבל נראה כי לפיד נחוש לסלול את דרכו לשלטון גם במחיר של קיפול דגלים וכניעה לתכתיבי המפלגות החרדיות. ספק רב אם יהיה די בכך כדי להביא את המפלגות החרדיות להושיב אותו על כס ראש הממשלה, אבל לתומכי ערכי חופש הדת והשוויון בנטל הוא מבהיר שיצטרכו למצוא לעצמם כתובת אחרת”.

בעקבות המתקפה, הבהיר לפיד בפייסבוק: למי ששאל – צריך כנראה להבהיר את הברור מאליו: יש עתיד לא ירדה ולא תרד מהשיוויון בנטל. אנחנו אלה שהובלנו אותו, אנחנו המפלגה היחידה שעדיין נאבקת עליו בבג”ץ, אנחנו מאמינים שזו הדרך הנכונה לשילוב בין כל חלקי החברה הישראלית.
אתמול שאל אותי על כך מישהו ואמרתי שלדעתי זה לא יהיה על שולחן הממשלה הבאה. הכוונה היתה כמובן שלהערכתי אנחנו ננצח בבג”ץ, לא לכך שנוותר על עקרונותינו.
החרדים צריכים לדעת שלא מדובר בנסיון להתנכל להם או לאורחות חייהם חלילה, אלא בצורך לכתוב חוזה ישראלי של חיים משותפים, שבו לכולם יש אותם זכויות וגם אותם חובות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.