לפיד מאשים את נתניהו ב”כניעה לחרדים”

רה”מ ויו”ר ‘יש עתיד’ נועדו אתמול במשך קרוב לשעה למה שהוגדר כ”פגישת עדכון”. נתניהו הציע ללפיד לחבור לקואליציה אולם יו”ר ‘יש עתיד’ שלל את ההצעה על הסף תוך שהוא תוקף בחריפות את “הכניעה של ראש הממשלה לחרדים”

במשך קרוב לשעה נועדו אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו”ר יש עתיד, ח”כ יאיר לפיד. הפגישה, שהוגדרה מראש כ”פגישת עדכון”, עסקה ברובה בנושאים פוליטיים כאשר נתניהו הציע ללפיד לחבור לקואליציה בראשותו.

יו”ר ‘יש עתיד’ שלל על הסף את ההצעה לא לפני שהוא מבקר בחריפות את ההתנהלות של רה”מ מול המפלגות החרדיות. לפיד האשים את ראש הממשלה ב”מכירת חיסול”, “פגיעה באינטרסים של המדינה ובאינטרסים של מעמד הביניים”, “הריסת הישגי הממשלה הקודמת”, “הנצחת העוני” ועוד.

העמדה החד-משמעית שהציג לפיד הפתיעה את אנשי ראש הממשלה מאחר ולאורך הימים האחרונים מיתן לפיד את הצהרותיו והתבטאויותיו ביחס לציבור החרדי, מה שגרם לגורמים במערכת הפוליטית להעריך כי לפיד מכין את הקרקע לחבירה לקואליציה בה יושבים החרדים.

כזכור, בשבוע שעבר דיווחנו בהרחבה על השינוי בהתנהלות התקשורתית של לפיד. בראיון ברדיו ‘קול ברמה’ הוא היה נשמע מפויס וחזר שוב שוב שוב על המסרים “אני לא שונא חרדים”, צריך לעשות הכל בהידברות”. לפיד בניגוד לבוז’י וחברי האופוזיציה מתבונן על משרד החוץ המיותם וכבר מתרגל מול המראה נואמים חוצבי להבות באו”ם.

לפיד המשיך בקו המפויס ושינה את הלו”ז אותו הקדיש ליהדות, שלשום בלילה העביר לפיד בעיר רחובות שיעור על משה רבנו ומסעו במדבר.” תחת שמיים פתוחים ישבו מאות אנשים – חילונים, דתיים, חרדים – שבאו להתעמק יחד בתנ”ך. אף אחד לא שאל את השני מאיזה מפלגה הוא, או למי הוא הצביע. היינו שם מפני שאנחנו חלק ממשהו. הוא גדול מכל אחד מאתנו, הוא מחבר אותנו, אנחנו זקוקים לו היום יותר מתמיד”. כתב לפיד.

ואם לא די בכך, העלה לפיד פוסט נוסף שמצביע על המגמה המסתמנת: “בחודשים האחרונים דיברו הרבה על מזוזות. תסתכלו על המזוזה היפה שבתמונה. קיבלתי אותה אתמול בתיכון “ברנקו ויס” ברמלה, שתלמידיו הם נוער בסיכון שנפלטו ממסגרות אחרות. התלמידים הכינו אותה בסדנה שלהם, המורים – חבורה מופלאה של אנשים מסורים – נתנו לי אותה במתנה.

בעיני לא התלמידים בסיכון, אלא אנחנו. בסיכון שנשכח שהחמלה והאחריות כלפי האחר הם מרכז הקיום היהודי, בסיכון שלא נראה את הפוטנציאל של הילדים האלה, בסיכון שלא נזכור שהמחוייבות שלנו אליהם היא המבחן הגדול שלנו.

“לפעמים צריך לנשק לא רק את המזוזה, אלא גם את מי שעשה אותה”. כותב לפיד ומסיים במשפט: “אני עומד לקבוע את המזוזה הזו בפתח החדר שלי בכנסת”.

כאמור, למרות הסימנים המקדימים, בפגישתו אמש עם ראש הממשלה חזר לפיד לנישה הישנה והמסיתה שלו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.