לפיד : מעמד הביינים הפך לפרה חולבת

יאיר לפיד התייחס לתקציב בדף הפיסיבוק שלו וכתב: הוא מרגיש היום שהמדינה מתייחסת אליו כמו אל פרה חולבת. בכל פעם שיש בעיה, חולבים אותם עוד יותר. אין כבר מאיפה לחלוב.

שר האוצר יאיר לפיד נערך להגיש את תקציב 2015, בצהרים, התייחס יאיר לפיד לתקציב בדף הפיסיבוק שלו וכתב: איפה לשים את הכסף? אם לא נשים אותו בחינוך, לא נגדל את הדור הבא של 8200, אם לא תהיה לנו 8200, הקסאמים ימשיכו לפגוע בבתי הספר של נחל עוז ושדרות ולא יהיה לנו חינוך.

לפיד מסביר ומנמק: בנסיבות האלה, עומדות בפנינו שתי אפשרויות. שתיהן לגיטימיות, שתיהן מגובות בלא מעט כלכלנים העומדים מאחוריהן. האפשרות הראשונה היא לשמור על המסגרת התקציבית בכל מחיר. אם צריך לתת עוד כסף לבטחון או לשירותים האזרחיים, הפתרון הוא להעלות מיסים ולשמור על גירעון נמוך.

וכאן מתחבט לפיד, בעיני, זו אינה האפשרות הנכונה. כבר לפני המבצע הורגשה האטה בצמיחה במשק, והמערכה החריפה את המצב. הדבר האחרון שהכלכלה הישראלית זקוקה לו עכשיו הוא עוד מיסים ועוד קיצוצים.

על מעמד הביניים הישראלי אומר לפיד כי הוא מרגיש היום שהמדינה מתייחסת אליו כמו אל פרה חולבת. בכל פעם שיש בעיה, חולבים אותם עוד יותר. אין כבר מאיפה לחלוב.

והמסקנות של לפיד: “מה שמוביל אותי לאפשרות השניה, והמועדפת עלי: לא להעלות מיסים, מפני שעברו הימים שבהם בכל פעם שיש בעיה באופן אוטומטי מטילים אותה על האזרחים. במקום זאת עלינו להרחיב את הגירעון, לתת מענה לצרכים הבטחוניים ההכרחיים ודווקא בעת הזו לשפר את השירותים החברתיים וליצור מנועי צמיחה חזקים למשק.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מר לפיד היקר.
  ואולי הפניה צריכה להיות לשני בני הזוג:
  לצוואר המניע ולראש המבצע:
  גב’ ליהי היקרה ומר יאיר הנכבד:
  אני אמא לילדה בגן עיריה.
  ברצוני לצאת לעבוד,
  לפרנס את משפלתי בכבוד.
  אתה נואם באופן ברור והחלטי לכולנו:
  כי עלינו לקחת אחריות על ילדינו.
  לקחתי אחריות,מצאתי סוף סוף עבודה
  הסתמכתי על צהרון מאחד ועשרים ועד ארבע.
  בראשון לספטמבר סוד לי גילו:
  את תקציב הצהרון ביטלו !!!
  ועתה-מה יהיה?
  איך לעבודתי החדשה אצא?
  היכן ביתי תשהה?!
  את האחריות על כתפי נטלתי
  ולפרנס משפחתי רציתי-
  ואתה-במקום:
  “ליצור מנועי צמיחה חזקים למשק”(ציטוט סוף דבריך!)
  אמור מעתה:
  “למנוע יצור צמיחה חזק למשק.”
  כי לנו-הנשים החרדיות-כח חזק וכשרונות,
  למשק-זה יכול להועיל ויביא פתרונות.
  כל זה היה יכול להיות….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב