לפיד תוקף את חוק השבת: “השבת שמרה על עם ישראל הרבה לפני שהגיע החוק הזה”

לפיד המשיך במסע ההסתה שלו כנגד החרדים והתייחס גם לחוק השבת שעבר בוועדת שרים אתמול: ” אם מדברים על קיצוניות, יש גם סוג אחר של קיצוניות. עבר בממשלה חוק השבת שמציע לסגור את המדינה בשבתות”. וגם מה נתניהו חושב על סילבן שלום { ישיבות הכנסת}

על רקע הסערה הפוליטית ופרישתו של סילבן שלום התקיימו בכנסת דיונים מרתונים בכנסת.

בישיבת סיעת הליכוד, כולם חיכו למוצא פיו של  ראש הממשלה בנימין נתניהו שהתייחס היום (שני) לפרישתו של השר סילבן שלום מהחיים הפוליטיים והביע תמיכה בהחלטתו של שלום “אחרי שנים רבות של שירות ציבורי בתפקידי מפתח הודיע לי סילבן שלום על החלטתו לפרוש מהחיים הציבוריים בנסיבות מצערות אלו”, אמר נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד. “אני מודה לו על שנים רבות של תרומה למדינה, אני חושב שהוא קיבל את ההחלטה הנכונה”.

נתניהן  בירך  את חבר הכנסת הטרי שייכנס במקום שלום לאחר פרישתו. “אני מקדם בברכה את עו”ד אמיר אוחנה, ראש תא הקהילה בליכוד”, אמר נתניהו. “אמיר הוא איש רציני, חבר ליכוד נאמן, איש עם עבר ביטחוני מרשים.אני בטוח שהוא יתרום תרומה גדולה גם לתנועה וגם למדינה

גם שמח היה בישיבת סיעת יש עתיד, לפיד פתח את ישיבת סיעת “יש עתיד”: ” הקיצוניים לא יכתיבו לכוחות הביטחון במדינה הזאת איך לפעול ואיך לחקור”

 

בפתח ישיבת הסיעה התייחס יו”ר מפלגת יש עתיד, ח”כ יאיר לפיד לפרשת החקירה של הטרור היהודי בכפר דומא: “כנגד שירות הביטחון הכללי ונגד השב”כ מתנהל סביב מה שנקרא פרשת “דומא” דבר חמור מאוד.  מדובר למעשה בהתארגנות טרור לכל דבר שהשב”כ מנסה לטפל בה. הקיצוניים לא יכתיבו לכוחות הביטחון במדינה הזאת איך לפעול ואיך לחקור. השב”כ, ויושב פה ראש שב”כ לשעבר, השב”כ הוא עמוד השדרה של ביטחון ישראל ואנחנו לא ניתן שיתקפו אותם בצורה כזאת. זה ארגון שמנסה לפענח גם רצח נורא שפגע בכל אחד מאיתנו, וגם אירועי טרור אחרים. הם עושים את תפקידם. לא יתקפו במדינת ישראל אנשי ביטחון שממלאים את תפקידם. זה המאבק שלנו, על ערכי הליבה, על חוק וסדר, על ביטחון לתושבי ישראל, על זה שקיצונים לא משמאל ולא מימין לא ינהלו את מדינת ישראל.

 

לפיד המשיך במסע ההסתה שלו כנגד החרדים והתייחס גם לחוק השבת שעבר בוועדת שרים אתמול: ” אם מדברים על קיצוניות, יש גם סוג אחר של קיצוניות. עבר בממשלה חוק השבת שמציע לסגור את המדינה בשבתות. כל אלה שצעקו נגדנו שאנחנו עושים צעדים חד צדדים ומפרקים את העם, עכשיו בעצמם עושים את אותם דברים שאנחנו לא עשינו, רק הואשמנו בהם. זה לפרק. היהדות לא צריכה שיכפו אותה, בטח לא בחוקים דורסניים. אלפי שנים היהדות קיימת בלי שיכפו אותה בחקיקה בכנסת. השבת שמרה על עם ישראל, וישראל שמרו על השבת הרבה לפני שהגיע החוק המגונה הזה לכנסת ישראל. זה לא מקרב, זה מרחיק, ואני קורא לח”כים לדחות את זה למען השבת בישראל, למען היהדות בישראל ולמען העם.

 

 

 

לפיד גם הגיב לפרישה של השר סילבן שלום מהחיים הציבוריים:” אני רוצה לברך אחרי ההתפטרות המוצדקת, יש לומר, של סילבן שלום, עומד להיכנס לכנסת אמיר אוחנה, נציג התא הגאה של הליכוד. יש חשיבות בעיניי ובעניינו לעובדה שמפלגת השלטון יהיה לה נציג של התא הגאה, אנחנו מברכים אותו בכניסתו לכנסת ונשמח לשתף איתו פעולה בכל הנושאים הקשורים לזכויות הקהילה הגאה”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.