בתמיכת לפיד: חוק חרדים עובדים אושר: “גפני לא מאמין לי” (וידאו)

בתמיכת לפיד: מליאת הכנסת אישרה ברוב גדול היום את הצעת החוק של חברי הכנסת משה גפני ואורי מקלב – יו”ר יש עתיד יאיר לפיד שתמך בחוק, הגיב בטוויטר על שיתוף הפעולה הראשון בין יש עתיד לבין יהדות התורה: “גפני עדיין לא מאמין לי שאני וכל יש עתיד נצביע בעד הצעת החוק לשילוב חרדים בעבודה במגזר הציבורי..

מליאת הכנסת אישרה ברוב גדול היום את הצעת החוק של חברי הכנסת משה גפני ואורי מקלב (יהדות התורה), על פי הצעת החוק, הציבור החרדי יועסק ביצוג הולם בשירות המדינה ובדירקטוריונים של חברות ממשלתיות.

יו”ר יש עתיד יאיר לפיד שתמך בחוק, הגיב בטוויטר על שיתוף הפעולה הראשון בין יש עתיד לבין יהדות התורה: “גפני עדיין לא מאמין לי שאני וכל יש עתיד נצביע בעד הצעת החוק לשילוב חרדים בעבודה במגזר הציבורי…. עוד כמה דקות יראה”.

יודגש, כי לפיד כבר הצהיר בשיחות עם עיתונאים חרדים על כך שהוא מתכוון לעזור לחרדים ולשנות את התפיסה לפיה הוא “אויב החרדים”. לפיד הפך ליקיר החרדים בטוויטר, עיתנואים רבים הגיבו בהתרגשות לאור הצבעתו של לפיד.

צפו בנאומו של גפני – ותגובת לפיד 

[vimeo 134220486 w=500 h=356]

חבר הכנסת משה גפני נימק את הצעת החוק באומרו: “חקיקת הייצוג ההולם שעברה בכנסת בשנים האחרונות נועדה ליצור העדפה מתקנת של מגזרים שונים באוכלוסייה, אשר ייצוגם בשירות הציבורי קטן מחלקם היחסי באוכלוסייה (דוגמת נשים, ערבים, דרוזים, צ’רקסים, עולים, אנשים בעלי מוגבלויות וכדומה). ואולם, מגזר אחד באוכלוסייה שייצוגו בשירות הציבורי הוא הנמוך ביותר יחסית לחלקו באוכלוסייה הוא הציבור החרדי, אך לגביו אין כל חקיקה בנושא זה.”

עוד אמר גפני כי: “חשוב לי להדגיש שההצעה מדברת גם על נשים חרדיות וגם גברים חרדים ולא כפי שפורסם שמדובר בחוק שנוגע רק לגברים. הממשלות עד היום לא עשו כלום כדי לשלב חרדים בעבודה. כל פעם שהבאתי את החוק הזה הוא נדחה. הפעם אנחנו הולכים ברצינות. סיכמתי עם ח”כ אלקין שבהכנה בוועדה אנחנו נוסיף לזה גם עולים חדשים”.

באופן מפתיע יו”ר יש עתיד חה”כ יאיר לפיד אמר כי הוא תומך בחוק,

בהצעת החוק תמכו 85, לא היו מתנגדים או נמנעים, ההצעה תעבור לוועדת חוק חוקה ומשפט להכנתה לקריאה ראשונה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.