לראשונה בחייו: האדמו”ר מתוא”י התפלל בכותל

היסטוריה בכותל: האדמו”ר מתולדות אברהם יצחק הגיע להתפלל בכותל המערבי למרות ההתנגדות של חוגי הקנאים למנהג

מי שרצה לראות בעיניו כיצד נראית היסטוריה, היה צריך היה להגיע לכותל המערבי סמוך לשעה 5 לפנות בוקר: בעיניים נוצצות מהתרגשות ודמעות, הגיעו לראשונה עשרות חסידי תולדות אברהם יצחק יחד עם האדמו”ר מתולדות אברהם יצחק לתפילה ברחבת הכותל המערבי.

ברחבת הכניסה נאספו החל מהשעה 04:00 בנו של האדמו”ר מתולדות אברהם יצחק ומספר חסידים שתיאמו מול מנהלי האבטחה בכותל את הגעת האדמו”ר.

בקרב חוגי סאטמר וחלקים גדולים ב’עדה החרדית’ לא נהגו להתפלל ברחבת הכותל וכך גם האדמו”רים מתולדות אהרן ותולדות אברהם יצחק שלא פקדו את רחבת הכותל עד כה. גורם בכיר בסאטמר התבטא פעם לגבי ההליכה לכותל: “הציונים טמאו את הכותל. אין מקום לאנשים טמאים במקום קדוש כזה. לא ייתכן שיתנו לכל אחד להתפלל שם איך שהוא רוצה רק כי הוא מרגיש מזה ‘רוחניות’. זה מקום שצריך לכבד, בדיוק כמו שאנשים מבינים שצריך לשים כיסוי ראש בבית עלמין”.

אך מסיבה שאינה ברורה, החליט האדמו”ר מתולדות אברהם יצחק לחרוג ממנהגו הקבוע והגיע באופן חשאי ללא ידיעת מרבית חסידיו לתפילה ברחבת הכותל. בשעה ארבע וחצי לפנות בוקר נכנס רכבו של האדמו”ר בליווי אבטחה עד לרכבת הכותל יחד עם עוד כ-20 מחסידיו.

כזכור, לפני תקופה האדמו”ר עבר צנתור בליבו בשל סיבוך רפואי שהתגלה במהלך הבדיקות הרפואיות.

לדברי אנשי החסידות, במהלך הבדיקות הרפואיות התברר כי העורק הראשי סתום לגמרי וכי יש צורך דחוף לקיים את הצנתור תוך תקווה שלא יהיה צורך בהמשך בביצוע ניתוח לב.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מי אתה כדי לדבר נגד גדולים
  כנראה שידיעת התורה שלך צריכה להיות מעליו כדי לדון השקפה הזאת
  למרות שאני לא סאטמר או משהו דומה אבל יש מושג של אלו ואלו דברי אלקים חיים אפילו שלא מבינים זה לא נותן לנו את ההיתר לכתוב ברבים נגד גדולים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. חצוף
  ולתוכן הידיעה מה הקשר מצבו הרפואי?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב