לראשונה: ההסתדרות חתמה על הסכם קיבוצי למשגיחי כשרות

ההסתדרות וחברת “כפל” – כשרות לפתח תקווה, חתמו על הסכם קיבוצי פורץ דרך המסדיר לראשונה את תנאי העסקתם של עובדים בחברה לניהול כשרות.

ההסכם נחתם ברקע לפסיקת בג”ץ האוסרת העסקה ישירה של משגיחי כשרות על ידי בתי העסק. בעקבות הבג”ץ תלויה ועומדת הסדרה ארצית שהליכי החקיקה בעניינה טרם הושלמו. ההסכם שנחתם היום בהובלת ההסתדרות, ויחול על כ-90 משגיחי כשרות בפתח תקווה, עשוי להוות דוגמא טובה להסדר שמיטיב עם זכויות העובדים לקראת ההסדרה הארצית.

המו”מ להסכם נערך בהובלת סגן יו”ר האגף לאיגוד מקצועי רפי מסט, יו”ר ההסתדרות במרחב פתח תקווה גיורא נחום, יו”ר החטיבה החרדית בהסתדרות רפי מלאכי, מזכיר האיגוד המקצועי מהמרחב שרון קרופרו, יו”ר ועד המשגיחים הארצי הרב יניב שפירא וחבר הוועד עובדיה צדוק. הליווי המשפטי להסכם ניתן על ידי עו”ד תהילה בנישו סגנית ראש הלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי. ההסכם נחתם מול יו”ר דירקטוריון “כפל” שמעון שלום, מנהל התפעול צחי אינדיק ובנוכחות נציג המועצה הדתית פתח תקווה.

ההסכם מקנה למשגיחי הכשרות ביטחון תעסוקתי ומבטיח כי כפל תחויב לספק למשגיח כשרות בית עסק אחר להשגחה, במקום בית עסק שנסגר או שנשללה ממנו תעודת כשרות. שכרו של משגיח כשרות לפי ההסכם יעמוד על 45 שקל לשעה, כאשר משכורת מינימום למשרה מלאה תעמוד על 7,290 שקל.

במסגרת ההסכם יזכו העובדים להטבות נוספות: קרן השתלמות תיפתח לכל עובד קבוע (אחרי 12 חודשי העסקה); דמי הבראה יהיו בגובה 420 שקל ליום; שי לחג בסך 400 שקל יחולק בפסח ובראש השנה; תגדל מכסת ימי החופשה; יינתנו חופשות מיוחדות לנישואי עובד ואירועים משפחתיים שונים, תשלום ימי מחלה יהיה של 100% מהיום השני.

כמו כן, החברה תקצה 500 שקל בשנה לכל לעובד במשרה מלאה לטובת פעילויות רווחה וכן תקצה שעות לטובת פעילות הוועד.

ההסכם מסדיר אפשרות לערוך שינויים ארגוניים, כך שמשגיחים ישובצו לאזורי השגחה קבועים במקום להיות צמודים לבתי עסק בודדים שאינם בהכרח סמוכים , עם אפשרות לניוד בהיוועצות עם הוועד לבית עסק סמוך. פיטורים הלכתיים לפי דרישת רב העיר יערכו רק לאחר שימוע בנוכחות נציגי הוועד ולחברת כפל לא תוכל לעמוד האפשרות לפטר עובד אם לא התקבל מכתב מנומק של הרב בעניין החלטה לפיטורים. פיטורי אי התאמה ומסיבות משמעתיות ייערכו בתיאום עם נציגות העובדים. זאת ועוד, ההסכם יאפשר ל-30 עובדים לפרוש בהסכמה, תוך קבלת תנאים מיטיבים הכוללים פיצויי פרישה של 200% על תקופת העבודה בכפל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.