לראשונה מאז הקמתה: קהילת ‘חוג חתם סופר’ יוצאת לאירופה

לראשונה מאז הקמתה: קהילת ‘חוג חתם סופר’ יוצאת למסע זיכרון היסטורי על קברי הצדיקים באירופה
אחד מנקודות השיא של המסע יהיה בשערי מחנה ההשמדה אושוויץ, במעמד מיוחד “זיכרונם” בראשות האדמו”ר ובנוכחותם של כל צאצאי מייסדי הקהילה * מסע עתיר תובנות ורגש

לראשונה מאז הקמתה, נערכת קהילת חוג חתם סופר בראשות כ”ק אדמו”ר שליט”א, למסע זיכרון היסטורי על קברות הצדיקים באירופה, במהלכו יבקרו משתתפי המסע בין היתר בתחנות חייו של כ”ק מרן רבי יצחק שלמה אונגר זצוק”ל ראש ישיבת ‘מחנה אברהם’, וכן יסיירו במחנות מהם ניצלו הוריהם מייסדי הקהילה.

במסע שכותרתו “זכור אזכרנו”, אשר נועד להחזקת המוסדות דקהל חוג חת”ס וישתתפו בו התומכים ונדיבי העם בראשות מרן אדמו”ר שליט”א, ישתטחו המשתתפים על ציוני הקודש וקברי הצדיקים בפולין, צ’כיה, סלובקיה והונגריה, וכן יבקרו בקהילות הקודש שבמדינות אלו, באדמתן נבטו וצמחו שורשיה של הקהילה בטרם עלות הכורת על גולת אירופה.

את ההשראה למסע ההיסטורי, העניק מרן אדמו”ר שליט”א במהלך שמחת בית השואבה שהתקיימה בחוהמ”ס האחרון, כשהוא מתבטא באופן נדיר על כל מי שיצטרפו למסע כי “יזכו בעז”ה להיוושע יותר ממה שחושבים”… משפט שעורר הדים רבים ואשר בעקבותיו הצטרפו למסע בוגרי המוסדות ונאמני כ”ק מרן הגאון רבי יצחק שלמה אונגר זצ”ל, המבקשים להיוושע בדבר ישועה ורחמים.

לאור העובדה שמרן הגאון רבי יצחק שלמה אונגר זצ”ל לא הותיר אחריו זש”ק, הרי שימי המסע מתחילתו ועד סופו המה ימי זיכרון לדמות דיוקנו, במהלכן יעלה על נס צדיק מה פעל, כשזו הזדמנות עבור מוקיריו ומעריציו להנציח את זכרו בהשתתפותם ובתרומתם למוסדות אותם הקים במו ידיו בעמל וביזע.
אחד מנקודות השיא של המסע יהיה בשערי מחנה ההשמדה אושוויץ, בו כידוע עלתה על המוקד רוב יהדות הונגריה, כאשר במעמד מיוחד שסימנו “זיכרונם” בנוכחותם של צאצאי מייסדי הקהילה, יעלה ברטט זכרון אבותיהם שזכו להינצל מן התופת ואשר במסירות נפש בל תתואר יצקו את היסודות לקהילת ‘חוג חתם סופר’ והקימוה בעוז עבור דורותיהם אחריהם. שאיפת מארגני המסע היא שלכל משפחה יהיה לפחות נציג אחד שייצגה בכבוד במעמד ההיסטורי והנדיר.

גולת הכותרת של המסע היא שבת קודש מפוארת ומרוממת שתתקיים בעיר הבירה בודפשט בראשות מרן אדמו”ר שליט”א. תפילות השבת והסעודות כיד המלך ייערכו באווירת התלכדות והתאחדות של שבת אחים גם יחד, מתוך התעלות והתרוממות הנפש.

עוד נמסר, כי לקראת המסע, מוציאה הנהלת המוסדות לאור ספר ברכות מהודר בשם “אזכרנו לברכה”, בו ניתן יהיה לברך ולהביע הוקרה והערכה לראשי הישיבה ורמי”ה, למנהליה ועסקניה, העושים לילות כימים במלאכת הקודש, וכמובן למארחי ופטרוני מיזם מסע הקודש ‘זכור אזכרנו’.

בימים אלו, צוות הפקה מיוחד שוקד על ההכנות הלוגיסטיות למסע ההיסטורי, שיתקיים ברמה גבוהה ובדגש רב על כל פרט ופרט. אל המסע יצטרף ההיסטוריון החסידי הנודע הרב ישראל גולדווסר, אשר יעניק שעות רבות של ידע ותובנות בראי ההיסטוריה. כמו כן נמסר, כי אל המסע מצטרף אמן הרגש ר’ ישראל אדלר ומקהלת מלכות.
פרוספקטים מהודרים נשלחו לאחרונה לבוגרי הישיבה ולצאצאי מייסדי הקהילה. ניתן לקבלם במשרדי המוסדות בטל’ 0527615968. “יהיו אלו ימים שלא יישכחו”, אומרים חברי וועדת התוכן העמלים על גיבוש ימי המסע.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.