לראשונה: פעילות ענפה לבני הישיבות בימי בין הזמנים ביוזמת המינהל הקהילתי החדש שהוקם בשכונת רמות בירושלים

במהלך החודשים האחרונים הוכרז על הקמתו של המינהל הקהילתי החדש בשכונת רמות, מנהל קהילתי “לב רמות”, שתפקידו הוא ייצוג ומתן שירותים לתושבי רמות החרדים המהווים כיום את הרוב המכריע של תושבי השכונה, ואשר עד כה לא קיבלו שירותי קהילה ראויים.

כידוע, מזה זמן רב, הפך הצבור החרדי לרוב מכריע בשכונה המהווה כיום כ- 80% מבין תושבי השכונה. ההחלטה על הקמת המינהל הגיעה בשל דרישה גוברת והולכת מצד התושבים לעריכת בחירות בשכונה, כפי שהתבצע בכל השכונות בירושלים. לאור זאת, הוחלט כאמור על הקמתו של מינהל קהילתי עצמאי שווה זכויות, שייתן מענה לרוב החרדי של תושבי רמות שהינה השכונה הראשונה בגודלה בירושלים.

במינהל החדש מכהנים 9 חברי הנהלה מתנדבים מקרב תושבי השכונה, אשר נבחרו על ידי רבני השכונה לכהן בתפקיד זה ויובילו את המינהל מתוך אחדות מלאה של כל המגזרים והקהילות הגדולות בשכונה.

טיולים לבני הישיבות

עם הקמת המינהל הקהילתי החלו לפעול בהנהלת המינהל לאיכות החיים הרוחניים והגשמיים של המגזר החרדי בשכונה. במסגרת זו סובסדו בימי בין הזמנים של חודש ניסן עשרות טיולים שאורגנו ע”י ישיבות בין הזמנים, בהם השתתפו כחמשת אלפים בני ישיבות. בנוסף, הופעלו קייטנות מסובסדות בשכונת רמות ב’ ו-ד’. והתקיימו שיעורים מיוחדים לבני תורה שנמסרו ע”י מרביצי תורה ובעלי מוסר, בהם השתתפו אלפים מתושבי השכונה.

הנהלת המינהל אף יזמה הצבת שלטים בכל רחבי רמות, בהם קידמו בברכה את בני הישיבות ותלמידי תשב”ר היוצאים לחופשת בין בזמנים ואת ישיבות בין הזמנים הרבות המתקיימות בשכונה. במינהל הקהילתי מציינים בסיפוק את הפעילות הברוכה שנערכה בחודש ניסן ואת הצבת השלטים ברחבי השכונה שהטביעו חותם בצביון השכונה התואם את אופי תושבי השכונה, דבר שנמנע עד כה.

בתוך כך, בימים הקרובים הנהלת המינהל צפויה להתכנס ולדון במימוש כל ההבטחות שהובטחו לנציגי הציבור עד כה, בהם מסירת מבנה המינהל המפואר שנבנה בגבול שבין רמות ג’ וד’, שסיומו ומסירתו מתעכבים, וכן את מסירת אולם הפייס הגדול והמשוכלל הסמוך למבנה המינהל. דרישה נוספת הינה, קבלת כל התקנים עבור הרכזים הנדרשים, כיאה וכיאות למינהל המייצג את תושבי השכונה הגדולה בעיר כפי שהובטח, בכדי שיוכלו לתת את השירותים הנדרשים לתושבי רמות.

יצוין, כי במינהל הקהילתי נערכים לקיץ עשיר בפעילויות ולהקמת וועדות תושבים מתנדבים שיסייעו בפתרונות ובמענה לצרכי השכונה מול עיריית ירושלים בכל התחומים המוניציפאליים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.