מה עשו אנשי לשכת ראש הממשלה בלשכת גוטרמן? – חשיפה

לשכת ראש הממשלה סיירה היום במודיעין – עילית לדיון דחוף על נושא חריגות הבנייה: ראש העיר יעקב גוטרמן מן הסתם היה מוותר על התענוג. מזכיר הממשלה אביחי מנדבליט ועוד שלשה חברים בלשכה הגיעו ללשכת ראש העיר וביקשו לשמוע פרטים על חריגות הבנייה.

תחילת הסיפור, לפני שנה וקצת הגיש עו”ד פנחס צדוק ערעור לבג”ץ כנגד חריגות הבנייה ובנייה לא חוקית בעיר, צדוק הביא עמו מסמכים המעידים על חריגות בשורה של מבנים. לאחר דיונים מרתונים הוא עתר לבג”ץ בדירשה להריסת המבנה  של כולל סורצקין שמשתרע על דונמים רבים, הבנייה המשיכה וכאלף אברכים שוקדים על לימוד התורה הקדושה שם.  אולם בג”ץ דחה את הדיון למועד לא ידוע, וברשת הכוללים נשמו לרווחה.

עברו חלפו כמה חודשים, והנה הבדואים בדרום מחוללים מהומות על נושא חריגות הבנייה, בדרך הם עושים ‘גוגל’ ומגיעים לפנחס צדוק ממודיעין עילית, ומכאן הם הסיקו כי דין רהט כדין מודיעין עילית. צדוק קיבל אין ספור פניות וסייע להם בתביעות. בלשכת ראש הממשלה הבינו מהר מאוד עם מי יש להם עסק ומיהרו לקיים עמו פגישה בנושא.

היום הגיעו חברי לשכת ראש הממשלה לעיר, ושמעו מצדוק סקירה נרחבת על חריגות הבנייה. לטענת אנשים בלשכה ראש העיר ניסה להיכנס ללשכה, אולם מזכיר הממשלה ביקש שיצא ולא יתערב בדיון.  בתום הדיון הם עברו לסייר במבנה של סורצקין. ולאחר מכן התקבלה ההחלטה להקים  ועדה  שתלחם בעבריינות בעיר.

פנחס צדוק אומר בשיחה ל’קוקר’, כי גוטרמן נותן אישורי בנייה רק לאשכנזים, הספרדים מחוץ לתמונה, “אני ילחם בכל הכוח לשים קץ לחגיגות”.  הוא אומר.

יש לציין, כי רבני העיר הביעו הסתייגות  מוחלטת ממלחמתו של צדוק במבני ציבור בהם ישיבות ובתי כנסת והביעו מכך שאט נפש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.