מאות פועלי בניין גיאורגים יגיעו בקרוב לאתרי הבנייה במועצה אזורית שומרון

על רקע מצוקת הבנייה, יצא ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, לגיחת בזק לגאורגיה, שם חתם על הסכם מול חברת בנייה מקומית להבאת מאות פועלי בניין לאתרי בנייה בשומרון

בצעד יוצא דופן, יצא ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, יחד עם נציגים מחברת 'אופק הנדסה ויזמות', לגיחת בזק בת יממה בטיביליסי בירת גאורגיה. שם חתמו יחד על הסכם מול חברות בנייה להבאת מאות פועלי בניין מקצועיים מגיאורגיה לאתרי הבנייה בשומרון.

ההסכם נחתם לאחר חודשים של עבודה מקצועית משותפת ומאומצת מאחורי הקלעים. כתוצאה מההסכם צפויים להגיע מאות פועלים, בין השאר לאתרי הבנייה בישובים אבני חפץ וברוכין, בקדומים ובאלפי מנשה. הסכם זה מצטרף להסכם עליו חתם דגן לפני כשלושה חודשים מול בעליה של חברת כוח האדם 'דינאמיק' מהודו. הסכם בעקבותיו הגיעו פועלים מהודו לאתרי הבנייה בישובים צופים והר ברכה שבשומרון.

ההסכמים הללו, בהודו ובגאורגיה, הם פועל יוצא של המחסור בידיים עובדות על רקע המלחמה. נכון להיום, כ־30% מאתרי הבנייה בישראל אינם פעילים ובארץ ישנו מחסור של כ־100 אלף פועלי בנייה. דגן החליט "לקפוץ למים" ולפעול אקטיבית לניתוק התלות בפועלים הערבים מרשות הטרור.

במעמד החתימה אמר דגן: "הניצחון שלנו הוא בניין הארץ. לניצחון שתי רגליים: ניצחון צבאי וניצחון אזרחי. הניצחון האזרחי שלנו הוא בבניין הארץ". הוא הודה לחברת אופק ולחברות המקומיות והוסיף: יוזמות כאלו יצמצמו ויבטלו את התלות של מדינת ישראל בכוח עבודה מה'רשות' ותאפשר ליצור כלכלה שיש לה חלק משמעותי בהגעה לניצחון".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *