מאחורי הדלת: השוטרת שגרמה לבחורים לעבור על איסור ייחוד

תקדים: בחורי ישיבה פוצו ב ₪50,000 לאחר ששוטרת נגעה בהם בכתף וסגרה את דלת החדר בכוונה שיעברו על איסור יחוד

פיצוי חסר תקדים לשני בחורי ישיבה ששוטרת פגעה בהם בכוונה. המקרה ארע במהלך הפגנה שנערכה בשנת 2017 בה נעצרו עשרות בחורי ישיבה בבני ברק, הובאו במהלך מעצרם בחורי ישיבה לתחנת המשטרה וסרבו להזדהות.

בשלב מסויים הגיעה לחצר שוטרת שאיימה על השניים שאם לא יזדהו היא תנגע בהם, לאחר שהם המשיכו לעמוד בסירובם ואמרו לה כי הרבנים הורו להם לא להזדהות, השוטרת לקחה את אחד מהם ונגעה בו בכתפו, הכניסה אותו לחדר חקירות ואיימה עליו שאם לא יזדהה היא תאלץ לסגור את הדלת.

הצעיר התחנן על נפשו והסביר לה שמדובר באיסור חמור של יחוד, אולם השוטרת סגרה את הדלת ואף כפתה עליו לערוך טביעות אצבעות עד שנשבר והסכים למסור את שמו. גם הבחור השני הועבר לטיפולה של השוטרת שהכניסה אותו לחדר, צחקקה ונגעה בו.

השניים הגישו כתב תביעה באמצעות עו”ד איתמר בן גביר, כאשר בכתב ההגנה השוטרת טענה שהיא היתה חייבת לסגור את הדלת כדי שבחורי הישיבה לא יברחו. בדיון שנערך הביא בן גביר עדה, עו”ד שהיתה במסדרון וראתה שהשוטרת נוגעת בצעירים בצורה מכוונת.

בנסיבות אלה עוד לפני שנערך דיון, הסכימה המשטרה לשלם פיצוי והשופט הורה למשטרה לשלם 50,000 ₪ אלף שקלים ובמקביל נפתח הליך נגד השוטרת.

עו”ד בן גביר מסר: “מדובר בתקדים חשוב שנועד להגן על ציבור שלעיתים יש מי שחש בנוח לתקוף אותו במחשבה שלא ישלם על כך. לא יתכן ששוטרים במדינת ישראל יחשבו שהם מעל החוק ויתנהגו כעבריינים. בחורי ישיבות צריכים לדעת שהם מוגנים ושלא ניתן לפגוע באמונתם”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.