מבהיל: ה-FDA פרסם אזהרה חדשה על החיסון של פייזר

ארגון ה-FDA פרסם אזהרה חדשה – לצד האישור הקבוע לחיסון נגד קורונה של חברת פייזר. על פי האזהרה, תופעת הלוואי נפוצה בעיקר בקרב בני 17-12 וגברים מעל גיל 40.

מנהל המזון והתרופות האמריקאי מזהיר מפני תופעות לוואי של חיסוני הקורונה של חברת פייזר, – כך פורסם הערב (שלישי) במהדורה המרכזית.

ב-FDA האמריקני מוטרדים מתופעת הלוואי שהתגלתה לאחר מבצעי החיסון ההמוניים – דלקת בקרום הלב ובשריר הלב. לצד המידע המדאיג ניתן להתנחם במידע החדש שמי שחוסן בשתי מנות מוגן פי 29 ממי שלא חוסן.

מומחי ה-FDA מדגישים כי קיימת סכנה מוגברת לדלקת בשריר הלב ובקרום הלב אחרי המנה השנייה אצל גברים בני פחות מ-40.

באף די התריעו כי הסיכון הגבוה ביותר הוא בגילי 17-12 ושמרבית החולים החלימו, אך חלקם נדרשו לטיפול נמרץ בבית החולים.עוד קבעו המומחים בנספח לאישור החיסונים, כי ההשפעות של החיסונים לטווח ארוך אינן ברורות בשלב הזה וכי על חברת פייזר מוטלת החובה לבדוק את המקרים ואת הסיכון לדלקת בקרום הלב או בשריר הלב, במיוחד אצל צעירים.

ההסתייגות של ה-FDA מגיעה כאשר בני 30 ומעלה מתחסנים בישראל ממחר ואולי כבר מהערב במנה השלישית. האישור ניתן רק לשני החיסונים הראשונים. במקביל, הערב עדכן המרכז האמריקני לבקרת מחלות ומניעתן שמי שחוסן בשתי מנות מוגן פי 29 ממי שלא חוסן. היתרונות שבחיסון בשתי מנות גדולים מהחסרונות.

במשרד הבריאות הגיבו שהסיכוי לקבל דלקת בשריר הלב מהחיסון לנער הוא נדיר, כ-1 ל-30,000 מחוסנים. בכל חמשת המקרים שדווחו היה מדובר בתופעת לוואי קלה מאוד. הסיכוי לקבל דלקת בשריר הלב כתוצאה מקורונה ותופעות אחרות בזמן המחלה ואחריה גדול פי כמה מאות. התוצאות המדעיות חד משמעיות: החיסונים בטוחים ויעילים מאוד.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. וגם בגברים מעל גיל 20-40 להפסיק לשקר.. אל תצפו ממשרד הבריאות להגיב צאו לרחובןת להפגין על החומר שהזריקו לכם לגוף והפכו אתכם לשפני ניסוי

    .

    . |
    הגב