מבחיל. הפרופ’ עומר מואב: “החרדים מתרבים מהר מדי”

הפרופסור תוקף את המגזר החרדי “אוכלוסיה נתמכת שלא רק שאינה תורמת לכלכלה אלא מאשימה אותנו”

בזמן שבנט ושרי ממשלתו פוגעים מיום ליום בכל מה שקשור לציבור החרדי, מגיע לו פרופסור ידוע בשם עומר מואב וגם הוא מטנף באופן חופשי, למה לא, הרי בסוף הוא עוד יקבל על זה פרס.

בראיון לאתר אייס שוטח הפרופ’ הנכבד את גרסתו מדוע הכל אשמים רק החרדים, “אם לא נעשה כאן ועכשיו פעולות הכרחיות” אומר מואב “עוד כמה שנים כבר זה יהיה בלתי אפשרי בגלל הקצב שהם מתרבים בו, וזה יגרום בתהליך איטי לעשירון העליון בישראל להתחיל לנדוד לחוץ לארץ, מה שיהפוך את ישראל למדינה ענייה מאוד”.

ממשיך מואב ומסית: “קשה מאוד להצדיק את ההתנהגות של החרדים, כבר הרבה שנים שהציבור החילוני על הגריל אבל משבר הקורונה הציף את המצב הזה לסדר היום וגרם להרבה כעס שניתן היום לתעל אותו למקומות טובים. לא לדפוק את החרדים אלא לשפר את החיים שלנו. אנחנו צריכים לחשוב איך לעודד אותם לצאת לעבודה ולחיות חיים כלכליים נורמליים במקביל לאמונה שלהם”.
“אבל אני רוצה שנשים לב לאמירה ספציפית שמזקקת את הדברים, בשיא משבר הקורונה, כששאלו את המנהיגים החרדים למה הציבור שלהם לא נכנס לסגר כאחד האדם, זכורה לי אמירה אחת של משה גפני מיהדות התורה, שאמר שאנחנו הציבור החילוני, אשמים בזה שהם לא מסתגרים בבידוד, כי אנחנו שלחנו אותם לגור בדירות קטנות ובצפיפות כזו שאינה מאפשרת הסתגרות בבית. מה זה? זה קומוניזם במיטבו, בגרסה המופרעת שלו. לא רק שהם לא תורמים לכלכלה, אלא הם גם מאשימים אותנו שהם גרים בצפיפות. זה אבסורד בלתי נתפס, יש היום מיליון חרדים והם בעוד כמה שנים יהיו שליש מהאוכלוסיה.

וכאן הוא מתבטא ממש באופן אנטישמי ואומר: “הבעיה היא לא רק שהחרדים מתרבים מידי ומהר מידי, אוכלוסיה שלמה נתמכת, משלמת הרבה פחות מסים ממה שהיא מקבלת מהמדינה בקצבאות, בחינוך ובריאות. כל משפחה חרדית שנוספת זו עלות גדולה נוספת כי גם היא משלמת הרבה פחות מסים ממה שהיא מקבלת מהמדינה וכשהקבוצה הזו הולכת וגדלה, והציבור היצרני צריך לשלם יותר מסים כדי לממן את זה , זה מצב לא בר קיימא.
“אם נחכה שהחרדים עצמם יבינו את זה, זה לא יקרה והמנהיגים שלהם רק מחמירים את המצב, אנחנו צריכים לכפות עליהם חיים לא פרזיטיים, להציל אותם, אבל קודם להציל אותנו.
“אם מסתכלים על החרדים האשכנזים. משפחה שם היא עם ממוצע של 6-7 ילדים, כמה היו ילדים במשפחה חרדית אשכנזית לפי 60 שנה? – 3. מדינת הרווחה אפשרה את התופעה של ילודה מאוד מוגברת והיא לב הבעיה כי האוכלוסיה הזו מתרבה, וזה נטל הולך וגדל ואם לא נמצא את הדרך לנתק את הכפייה הדתית הזו עכשיו מהמדינה לא נצליח לעשות את זה בעתיד והיום יש הזדמנות.

“יש כאן הזדמנות. אם לא נטפל בבעיה הזו בשנים הקרובות זה יהיה מאוחר מידי. זו תהיה חברה עם כל כך הרבה כוח פוליטי שזה יהיה בלתי אפשרי לתקן, אבל הסיכון המשמעותי יותר הוא שנהפוך למדינה ענייה שמי שעובד משלם בה הרבה מסים ולכן, מי שיצליח מהמפרנסים לברוח מכאן, פשוט יעשה את זה”.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.