מבני ברק לראשות הממשלה: מגדל הקלפים של לפיד

שר האוצר לשעבר יאיר לפיד פוזל לציבור החרדי ובכלל לציבור המסורתי, בחודש האחרון הוא נפגש עם עיתונאים ומעצבי דעת קהל משם הוא חושב לפלס את דרכו לראשות הממשלה. לפיד הצהיר: “רוצה לפתוח דף חדש עם הציבור החרדי”

שר האוצר לשעבר יאיר לפיד פוזל לציבור החרדי ובכלל לציבור המסורתי, בחודש האחרון הוא נפגש עם עיתונאים ומעצבי דעת קהל חרדים משם הוא חושב לפלס את דרכו לראשות הממשלה.

במהלך החודשים האחרונים,אנו כאן בקוקר היינו הראשונים לזהות את התופעה, הרחבנו על המפגשים, קביעת המזוזה ועוד סממנים שונים שבישרו על לפיד החדש שלא הכרתם, לפיד שמגיע עם כיפה לכותל, חבוש עם טלית, ממעט להתעמת עם הנציגים החרדים.

לפיד הבין כי מכותרות על חרדים אפשר לגרוף 11 מנדטים ולא יותר, במטרה לכבוש את לשכת ראש הממשלה החליט לפיד לנטוש את המאבק עם החרדים והגיוס, והתמקד בענייני ביטחון ובנושאים מדיניים .

צ. פייסבוק לפיד
צ. פייסבוק לפיד

 

בערוץ 2 פורסם כי לפיד מעסיק יועץ אמריקני במטרה לסלול את דרכו לראשות הממשלה הוא משינה כיוון והחל חותך ימינה.

בכתבת שער בעיתון החרדי “משפחה” מתאר שמעון ברייטקופף על חישוב המסלול מחדש של לפיד, תחת הכותרת ‘הדרך לבלפור עוברת בבני ברק’  צוטט לפיד כשהוא מבקש לפתוח דף חדש עם העולם החרדי, את הדברים הללו הוא אומר גם מפורשות בראיון שהעניק לרדיו קול ברמה.

בש”ס יקבלו את לפיד במאור פנים, לדרעי יש לו דלת פתוחה אך כשליצמן נתקל בלפיד בכנסת הוא מסרב לומר לו שלום.

במפלגות החרדיות אומרים כי במידה ולפיד יסיר את ההתנגדות שלו לסנקציות הפליליות, הברוגז עם ליצמן יגיע לסיומו.

בשל התכנון של לפיד לכבוש את ראשות הממשלה, הערכה היא כי הוא לא יכנס לממשלת נתניהו הרביעית גם לא כגלגל הצלה, וזאת בשל האיבה בינו לבין ראש הממשלה שמעדיף את לפיד קטן באופוזיציה.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. נו באמת, התמונה של לפיד בבי”כ צולמה בבי”כ קונסרבטיבי בארה”ב.
    לא הבנתי את מקור הגאווה שלכם בלהיות הראשונים שכביכול זיהו את “לפיד החדש”.

    משה |
    הגב