מבצע מהסרטים: הפרשן הצבאי עם פרטים חדשים על החיסול

הפרשן הצבאי של ‘חדשות 13’ אלון בן דוד שוחח עם בן כספית וינון מגל ב־103fm וסיפק פרטים חדשים. האזינו

בסוף השבוע האחרון (ו’), חוסל אבי תוכנית הגרעין מוחסן פחריזאדה, מי שנחשב כמוביל את פרויקט הנשק הסודי של טהראן, זאת בפעולות מסתוריות במדינה שיוחסו לישראל ולארצות הברית. המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי הבטיח להעניש את מבצעי ההתנקשות ושולחיהם.

הפרשן הצבאי של ‘חדשות 13’ אלון בן דוד שוחח עם בן כספית וינון מגל ב־103fm וסיפק פרטים חדשים: “זה היה אירוע יפה וגם מאוד מורכב. רכב עמוס בחומרי נפץ שהוסתר תחת ערימת עצים, המתין לשיירה של פחריזאדה. זה לא אדם זוטר אלא מישהו מאוד משמעותי והוא ידע שהוא מבוקש. בהמשך, הרכב התפוצץ ועל פי התיאורים הגיעו כחמישה מחסלים, הרגו את שומרי הראש ואחר כך פגעו בפחריזאדה וברכבו ואף וידאו את הריגתו”.

בן דוד סיפר עוד, כי: “בעולם ובטכנולוגיה של היום, בטח בעידן הקורונה, אי אפשר לשלוח לשם ישראלים בזהות אחרת, זה חוסר אחריות. ברוב המבצעים בעשור האחרון כף רגלו של ישראלי לא דרכה בשטח. זה מסובך ומורכב מדי והסיכון הוא מטורף. רואים שהכינו את מבצע הפעולה, מדובר במבצע שדורש תיאום ומספר חוליות”.

הפרשן הצבאי של ‘חדשות 13’ השיב לשאלת התגובה האירנית: “אני בטוח שהאיראנים מתלבטים עכשיו מה הם עושים עם מה שקרה, ואני חושב שהם מחפשים כיוונים. אני לא יודע אם פחריזאדה היה ברמת החשיבות של קאסם סולימאני, אבל הוא גם היה איש אמונו של המנהיג העליון ועבד תחתיו. לא יהיה קל למצוא לו תחליף”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.