מגמות בעיצוב: לבחור בסגנון שלך

מהו הסגנון שלך? ומהי הדרך להגשים את החלום העיצובי שלך? הכל על סגנונות העיצוב המובילים כיום וכיצד ליישם אותם אצלך בבית

לכל אחת יש את סגנון העיצוב האהוב עליה. יש אחת שתעדיף עיצוב קלאסי לבית, אחרת תרצה סגנון כפרי וייתכן שאת אוהבת סגנון אורבני.

יוספה זהבי מנהלת תחום אדריכלות בחברת אלוני מסבירה על מגמות העיצוב השונות ומאפייניהן ומעניקה כלים ליצירת כל סגנון. לדבריה:” עולם העיצוב מדבר באופן כללי על שלוש מגמות עיצוביות מרכזיות: קלאסית או מה שנקרא רומנטית, כפרית או מה שנקרא וינטאג’, ואורבאנית שנקראצ גם מינימליסטית.

אז מה הסגנון שלכם? ומהי הדרך להגשים את החלום העיצובי שלכם? על כך תוכלו לקרוא בכתבה שלפניכם ולקבל דוגמאות ליישום הסגנון בחדרי רחצה.

הדרך להגשים חלום קלאסי:

הסגנון: אלגנטי וסולידי, על-זמני, מאופיין בקו נקי ואינו מושפע מטרנדים ומגמות עיצוביות שונות.

התחושה בבית: יוקרה, חום וביתיות.

הצבעוניות: עדינה ולא נועזת. צבעים רכים (קרם,בז’) המשדרים אופטימיות רבה. גווני הלבן והשמנת, המעניקים תחושת ניקיון, שולטים בסגנון זה ומקבלים חיזוק מגווני זהב ונחושת. ניתן לשלב את הצבע השחור, המהווה ניגוד לבהירות הכללית של החלל.

גימור האריחים: אריחים בעלי גימור מבריק לפאטו (חצי מבריק חצי מט) – הנראים כאילו רק עכשיו סיימתם לשטוף את הרצפה ומעניקים לבית מראה נקי, עשיר ויוקרתי.

באילו סגנונות של חומרים נשתמש?

ריצוף אבן – אבן ה”קרמה מרפיל” הקלאסית, מעניקה נופך של אצילות לאופי הבית, אריחי ה”טרוורטין” על גווניו, אלסקה קרם” ו”נורמנדי”.

גימור אבן – מלוטש, מבריק ומט.

אריחי קרמיקה ופורצלן – אריחים גדולים במגוון גדלים: 60×60 ,75×75 ,80×80 ,90×90 ,120×60 ,100×100 ,100×300
גימור בקרמיקה – מבריק/לפאטו – ליצירת המראה העשיר והיוקרתי.
פרקט – פרקטים מעץ אורן בגימור טבעי.
גימור – שמן מבריק או לקה.

לדברי זהבי: ” האריחים מכניסים לבית את התחושה היוקרתית, ולכן די בשנדליר או וילון המלטף את הרצפה ל”נגיעה מיוחדת”, המעניקה ליטוש סופי ואלגנטי לבית”.

הטאץ הקלאסי בחדר הרחצה:

הפריט הבולט והמיוחד ביותר בחדר הרחצה הקלאסי הוא אמבטיה עומדת (free standing) וברזים הניצבים לצדה. את קירות החלל מומלץ לחפות באריחים לבנים מבריקים עם סיומת דקורטיבית ולשלב גם אריחים דקורטיביים בגוונים מנוגדים. הכיור על פי רוב יעמוד על רגל, בסגנון המזכיר את תקופת המאה ה 19- או כיור גדול מונח על משטח.
Globo Paestum 004

מגשימים חלום אורבני:

הסגנון: מתחבר בעיקר לנוף העירוני ולדירות פונקציונאליות. מתאים במיוחד לאנשים האוהבים חללים מרווחים ומוארים ולמי שאוהבים לחיות את קצב העיר בבית.

המוטו המינימליסטי השולט- less is more : פחות זה יותר. חלל הבית משדר פונקציונאליות, בלי קישוטים ואביזרים מיותרים, ריצוף פחות בולט שבעזרת אריחים גדולים ניתן ליצור מקשה אחת, תוך שמירה על אחידות וזרימה אנרגטית. תחושה עוצמתית של בית מרווח ולא עמוס. הסגנון האורבאני מאופיין בשימוש בחומרים
מהירים ליישום, הדורשים פחות תחזוקה.

התחושה בבית: יוקרה שקטה, בשילוב אלמנטים עיצוביים.

הצבעוניות: צבעי שחור אורבאני, גווני לבן, אפור גרז’ או בז’.

גימור אריחים: אריחים המשדרים יוקרה, בעלי קו נקי ואחיד וקלים לתחזוקה. בעלי פאות מנוסרות, בגימור מט או לפאטו, שבעזרת התאמת הרובה לצבע האריח יוצרים תחושה של משטח נקי ואחיד, המטשטש את החיבור בין האריחים.

באילו סגנונות של חומרים נשתמש?

אבן – אבנים שחורות ואפורות, כגון “בזלת” וה”טורוס”, או אבנים לבנות כגון “הקררה” וה”נולי וויט”. אבן בהירה כגון “האלסקה קרם” או אפורה כגון ה”שיי גריי”. לאחר ליטוש האבן נוצר מרקם אחיד ושלם, ובעזרתו לא רואים את קווי המתאר של האריחים התחומים ברובה.

אריחי גרניט פורצלן – אריחים גדולים ומדוקקים בגוונים של לבן מט, אפור ואריחים דמויי בטון, היוצרים רצפה, הנותנת תחושה של משטח שלם והומוגני. כמו כן ניתן לשלב את האריחים עם אריחים דמויי מתכת, עץ וכן אריחים בהדפסה דיגיטאלית עם כיתוב גרפיטי.

גימור – לאפטו ומט.

חיפויים – אריחים בגדלים 30×1.20 או 90×30 לאמבטיות, בצבעים לבנים ובעיטור עדין בגווני אפור בהיר. הטרנד כיום, הינו להשתמש באריחי הריצוף לחיפוי, מה שיוצר יחידה אחת שעולה מהרצפה לקיר. באמצעות עיצוב זה ניתן ליצור מראה של חלל גדול ומרווח.
פרקט – מולבן עם קורות ארוכות.

אלוני- סגנון אורבני -צילום יחצ חול  (3)

ועוד משהו אורבאני:

עיצוב מינימלי ונקי – הניקיון בעיצוב המינימליסטי מתבטא במיעוט חפצים, הרחקה של חפצים מהעין ואחסונם של החפצים ברהיטים סגורים, הממשיכים את קו העיצוב הכללי.

אחידות, זרימה וצבעוניות – אריחים מדוקקים 100×300 , הזהים לאריחי הרצפה ומעניקים תחושה זורמת של מקשה אחת. שימוש בצבע זהה בכל האלמנטים המרכיבים את החדר – ריצוף, קירות, רהיטים וטקסטיל, תורמים לאחידות העיצובית. כמו כן, בחירה בצורה או דוגמא שחוזרת על עצמה, יוצרת “שקט ויזואלי” בעיניים.

לדברי זהבי: ” כאשר יוצרים חדר שינה בשילוב חדר רחצה כיחידה אחת ובין שני החללים מפריד חצי קיר, מומלץ לשים כיורים מסוג קוריאן אשר תלויים על הקיר ולא עוצרים את תחושת ה” Open Space.

אלוני- סגנון אורבני -צילום יחצ חול  (2)

הטאץ’ האורבני בחדר הרחצה:

המראה המינימליסטי משלב כיורים צמודים לקיר, ברזים בעיצובים שונים ופיות ארוכות היוצאות מהקיר, ראשי טוש גדולים במיוחד ואמבטיה עומדת.

אלוני אסלה מחממת חברת רוקה  החל מ- מחיר 4800 שח צילום יחצ חול (2)
לחיות בכפר- סגנון כפרי:

הסגנון: ביתי, מיועד לכל אותם אנשים המתחברים לגוונים החומים והחמים. הללו מדגישים את הנוחות כדבר החשוב ביותר, אוהבים בית המשדר חום וקולות צחוק, המולת ילדים וחיות בית מתרוצצות.

התחושה בבית: חום וחמימות ביתית אותנטית.

אלוני- סגנון כפרי -צילום יחצ חול  (2)

הצבעוניות: גוונים חומים חזקים ועדינים, צהוב מדברי, צבעי נחושת, אדמה, אריחים שעברו מעין תהליך עישון (נראות עתיקה) ואריחים מאוירים.

גימור אריחים: גימור המדמה אבן טבעית גסה, מחוספסת, בעלת קצוות מעט מעוגלים, גימור מט לתחושה ביתית. האריחים יהיו בדרך כלל קטנים, בגדלים של 30×30, 45×45 או באורכים משתנים היוצרים תחושה של מדרכה א–סימטרית. כמו כן הפוגות רחבות יותר (יותר מ 3- מ”מ) ויוצרות מראה אותנטי.

הסגנון הכפרי משלב את החוץ והפנים כיחידה אחת ובדרך כלל סוג האריחים שירוצפו בתוך הבית ירוצפו גם בחוץ.

באילו סגנונות של חומרים נשתמש?

קרמיקה ופורצלן – אריחים מצוירים, עם שילובי גווני חום, תכלת ושמנת ואריחים דמוי עץ. ניתן ליצור שילוב של מספר אריחים בגדלים שונים המרכיבים “פאזל” או אריחים שקצותיהם מעט שבורים, המדמים מראה עתיק.

טרצו – טרצו עשוי מאגרגטים של שיש, קוורץ, גרניט, וסוגי אבן שונים בתוספת של פיגמנט טבעי המוטבעים במלט, תורמים לאמירה האישית ומשרים תחושה של חמימות.

עץ – גושני, בצבעים חומים כהים או עץ, בגימור טבעי שבו רואים כל עין בעץ.

אבן – אבנים צהבהבות כדוגמת האבן ״דזרט קרים”.

גימור אבן – שקוף/מט/מותז/שרוף.

אריחים מצוירים – מעניקים אופי לחלל ותחושת נוסטלגיה ווינטג’.

לדברי זהבי: ” ניתן ליצור “שטיח מרוצף” באמצע הבית, אשר ישמש כאלמנט מפריד
בתוך ה- Open Space בין החללים השונים ותפקידם בבית.

הטאץ הכפרי בחדר הרחצה:

ניתן להתאים לסגנון הכפרי כיורים ואמבטיות בעבודות יד (עץ ואבן) אבן מחוספסת, ברזים בסגנון עתיק בקווים עגולים יותר.

אלוני- סגנון כפרי -צילום יחצ חול  (1)

אלוני- סגנון כפרי -צילום יחצ חול  (3)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.