בנט ושקד חתמו עם סמוטריץ’ על ריצה משותפת

לאחר שבנט ושקד הודיעו אתמול על ריצה עצמאית, לפני זמן קצר חתמו ראשי הימין החדש על ריצה משותפת עם בצלאל סמוטריץ’

לאחר שבנט ושקד הודיעו אתמול על ריצה עצמאית, לפני זמן קצר חתמו ראשי הימין החדש, נפתלי בנט ואיילת שקד על ריצה משותפת עם בצלאל סמוטריץ’.

בהמשך היום צפויה פגישה גורלית של ראשי המפלגות בימין עם ראש הממשלה נתניהו אשר לוחץ על כל המפלגות להתאחד יחד מחשש שאחת מהן לא תעבור את אחוז החסימה.

אתמול פרצו מהומות בין אנשי הבית היהודי שהתבקשו לאשר את ההסכם עם בן גביר ,לאחר המהומות במרכז המפלגה, ‏רפי פרץ שיגר איגרת לחברי המרכז בו כתב: “מרכז המפלגה חייב להוקיע כל אלימות, לא משנה מה סוגה, בטח אלימות פיזית. קיבלתי מפלגה עם ראש באדמה ומאז אני פועל לצאת לדרך חדשה על אף סבבי הבחירות הבלתי נגמרים.

מוקדם יותר דיווחנו כי המו”מ בין מפלגות האיחוד הלאומי של בצלאל סמוטריץ’ והבית היהודי של רפי פרץ נקלע למבוי סתום. באיחוד הלאומי מאשימים כי: “הבית היהודי פוגעת בסיכויים לעבור את אחוז החסימה”, מנגד, בבית היהודי טוענים כי האיחוד הלאומי מצפה להצעה מבנט – ושקד.

הבוקר הודיע בצלאל סמוטריץ’ כי הניסיונות לאיחוד כשלו וכי ההסכם שהתגבש לא היה אמור לסייע למפלגה המאוחדת כדי לעבור את אחוז החסימה.

בסביבתו של סמוטריץ’ טענו: “התנהלות מפלגת הבית היהודי בשבועות האחרונים פוגעת בסיכויי הרשימה לעבור את אחוז החסימה. חתימה עם הבית היהודי בלבד ללא חיבורים נוספים היא חוסר אחריות לימין ולציונות הדתית”.

כזכור, נפתלי בנט ואיילת שקד הודיעו אתמול שבכוונתם לרוץ לבד – וזאת למרות. שבבחירות אפריל 2019 רצו השניים יחד – ולא עברו את אחוז החסימה. בנט ושקד הסבירו אתמול כי “זהו הסיכוי היחיד של גוש הימין להגיע ל-61 מנדטים ולניצחון”. בסקרים זוכה הימין החדש ל-6 מנדטים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.