מדוע התעלף הצדיק מנשיכת הכלב: “לך ונגוס בדוד בן חיה” (הקלטה)

מדוע התעלף הצדיק מנשיכת הכלב: “לך ונגוס בדוד בן חיה”, האזינו לשיחתו המלאה והמרתקת של המשפיע כ”ק הגה”צ רבי אלימלך בידרמן.

מעשה שהיה עם ה׳שרף מנובהרדוק׳ הגאון רבי דוד בלודניק זצ״ל, שהיה אדם גדול ורם בענקים, והיו מחשבותיו משוטטות וגועשות כל היום במחשבות ׳אלוקותו׳ יתב״ש. ומטעם זה ציוה הסבא מנובהרדוק שישמרו תמיד להשקותו ביי׳׳ש כדי להשקיט את סערת מחשבותיו.

אותו רבי דוד הלך להתבודד ־ כדרכם של תלמידי נובהרדוק, ביערות שסביבות העיר מעזריטש. לפתע פגע בו כלב גדול ורעב, והיה המחזה איום ונורא, לראות את שיני הכלב משחרות לטרף, ואת רשפי עיניו הנוצצות באש בוערת בתאוות רציחה, ואכן… הכלב נשך אותו, ומיד התעלף ר׳ דוד…

לאחר שהקיצוהו, שאלוהו התלמידים בני נובהרדוק, מדוע התעלף מעל”כ, וכי כך למדנו ב׳נובהרדוק׳ להיבהל עד אימה מכלב הנובח,

ענה ר׳ דוד ויאמר – אינני יודע מה אתם סחים, איזה כלב היה כאן, לא מיניה ולא מקצתיה, כי ראיתי שהיה דבר ה׳ בשיניה ובפיה של החיה ־ לך נגוס את ׳דוד בן חיה׳.

ומה שהתעלפתי, אבאר לכם, ברגע שראיתי את האש הבוערת מתוך עיניו ושיניו של הכלב, בפרט כשהרגשתי בעת הנשיכה את החום וההבל היוצא מפיו המשחר לטרף, ראיתי בזה לאיזה מדריגת חום והתלהבות אפשר ליצורי עולם לבוא בעשיית רצון קונם וחפץ צורם, נתמלאתי בושה בעצמי, ואמרתי, דוד, דוד, האם מימיך קראת קריאת שמע בהתלהבות כזאת, וכי מימיך הנחת תפילין באש קודש כזו… על כן נפלתי מיד ארצה בחלשות – מרוב בושה ועלבון.

האזינו לשיחתו המלאה והמרתקת של המשפיע

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לדעתי אסור להתחבר לפלג המשכילים, עמליקים, כת ערב רב. אבינו מלכינו: טאטע זיסער: נא תעזור לנו מיד להתעורר לתשובה שלמה, ולבטל “חידוש גזירת הגיוס על בני ישיבות, המחודש ע”י חברי גפני” וע”י חברת המשכילים, פלג השמד, כת הערב רב, העמלקים. ,,כולהו כאלב ביג’י יומו” לבו של פרעה גם היה כבד. יתברך שמו של מלך מלכי המלכים הקב”ה שאין לפניו משוא פנים, והוא חוקר לב ובוחן כליות. לבסוף רחמנא ליצלן יאבדו את הצלם א-לוקים. “גזירת גיוס השמד המחודש מקטרג בשמים”

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב