מדינה ערבית נוספת תצטרף בקרוב להסכמי אברהם

ממשל ביידן הגביר לאחרונה את מאמציו לחדש את מומנטום הנורמליזציה. לפיד נועד עם היועץ לביטחון לאומי האמריקני: “מודאג מהמרוץ האיראני ליכולת גרעינית”. בשבוע הבא: בנט ייפגש עם פוטין במוסקבה. כך מפרסם הבוקר (ד’), הכתב המדיני של “ישראל היום”, אריאל כהנא.

אופטימיות במערכת המדינית באשר לסיכויים שמדינה ערבית נוספת תצטרף בקרוב להסכמי אברהם ותכיר בישראל, כך נודע ל”ישראל היום”.

בשבועות האחרונים ממשל ביידן הגביר את מאמציו לחדש את המומנטום של הסכמי אברהם ולקרב אל ישראל מדינות שאינן מכירות בה. בין השאר, הממשל נמצא במגעים מואצים עם סודאן, שהכירה בישראל אך לא השלימה את תהליך הנורמליזציה, לא שלחה נציג רשמי לישראל – ולא פתחה בארץ נציגות. לצד סודאן, שהייתה אחת מארבע המדינות של הסכמי אברהם, מתקיימים מגעים עם מדינה נוספת. בשל רגישות הסוגיה לא ניתן בשלב זה להוסיף פרטים.

בד בבד, שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד צפוי לקיים מחר פגישה משולשת בוושינגטון עם שר החוץ האמריקני, אנתוני בלינקן ועם עמיתם האמירותי, עבדאללה בן־זאיד, במלאת שנה להסכמי אברהם. השלושה אף יקיימו סעודת ערב משותפת. לפיד גם יקיים פגישה נפרדת עם בלינקן, אשר במרכזה המאמצים לצרף מדינות ערביות נוספות להסכמי אברהם. אתמול נועד לפיד עם סגנית הנשיא של ארה”ב קמלה האריס, יו”ר בית הנבחרים ננסי פלוסי וההנהגה הדו־מפלגתית של הקונגרס.

לפיד גם פגש את היועץ לביטחון לאומי של ארה”ב, ג’ק סאליבן. במרכז שיחתם עמדה סכנת ההתגרענות של איראן. מלשכת לפיד נמסר כי הוא “שיתף את היועץ לביטחון לאומי בדאגה הישראלית מהמרוץ האיראני ליכולת גרעינית, ומכך שאיראן הופכת למדינת סף גרעינית”. לפיד גם דיבר עם היועץ לביטחון לאומי על הצורך בתוכנית חלופית להסכם הגרעין. בה בעת דנו השניים בתוכנית לרצועת עזה, “כלכלה תמורת ביטחון”, שיזם לפיד ובדרכים להמשיך לחזק את הברית האסטרטגית והביטחונית בין ארה”ב לישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.