מהבוקר: שביתה כללית בבית החולים הדסה

לאחר שלא שולמו להם משכורות חודש ינואר, יממשו היום עובדי בית החולים הדסה את האיום ויפתחו בשביתה כללית ■ בית החולים הירושלמי, שתפקד עד כה במתכונת שבת, יצמצם עוד יותר את פעילותו לטיפולים מצילי חיים ולידות בלבד

שביתה כללית בהדסה: עובדי בית החולים בירושלים לא קיבלו את משכורותיהם לחודש ינואר עד השעה חצות, ולכן יממשו הבוקר (ב’) את האיום וישבתו לחלוטין. אחרי כמעט שבוע של עבודה במתכונת שבת, תצטמצם פעילות בית החולים עוד יותר ויתקיימו רק לידות וטיפולים מצילי חיים.

העובדים מתכננים להפגין מול משרד האוצר, ואם ביממה הקרובה לא יימצא פתרון שיאפשר לבית החולים לשלם משכורות למרות מצבו הכלכלי הקשה – שוב ישבתו מחר כל בתי החולים בישראל לאות הזדהות למשך שעתיים.
שרת הבריאות יעל גרמן הבהירה בראיון אמש במהדורה המרכזית כי בכוונת משרדה לשים סוף לתופעת השכר המופלג של בכירים בבית החולים – ולהביא לכינונה של תכנית הבראה למוסד הוותיק.

“יש לנו תכנית פעולה בנוגע למרכז הרפואי ‘הדסה’. כרגע מדברים על 50 מיליון שקלים שיינתנו כהלוואה, כאשר הכוונה היא להקפיא הליכים, למנות נאמן ולהתחיל לנהל את בית החולים כדי שניתן יהיה להגיע לתכנית הבראה”, אמרה השרה גרמן.

העובדים המוחים דורשים מהממשלה להתערב ולא לאפשר לבית החולים להיקלע לקשיים דרמטיים אף יותר מהם הוא שרוי בימים אלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.