נאום ההסתה של ציפי לבני: “החרדים לא רוצים לעבוד” – פרוש הטיח: “את דואגת רק לפלסטינים” – צפו בוידאו

מהומה במליאת הכנסת: הבוקר נערך דיון בהצעת החוק של ח”כ מאיר פרוש שהציג הצעת חוק לייצוג הולם של הציבור החרדי במגזר הציבורי. במהלך הדיון הציג פרוש מחקרים המראים שחרדים בעלי תעודה מופלים לרעה ואין סיבה שלא יקבלו העדפה מתקנת כמו אוכלוסיות אחרות.

כאן החלה המהומה כאשר שרת המשפטים ציפי לבני (התנועה) התנגדה לחוק לקידום שוויון הזדמנויות בתעסוקה לציבור החרדי בטענה  אנטישימית כי “החרדים אינם מעוניינים לעבוד”.

 במהלך מליאת הכנסת, הציג חבר הכנסת מאיר פרוש (יהדות התורה) את הצעת החוק ואמר כי יש מחקרים המוכיחים שחרדים אקדמאים מופלים לרעה במשרות ציבוריות. לדברי פרוש, “אין סיבה שהמגזר החרדי לא יקבל העדפה מתקנת, כפי שמקבלים מגזרים אחרים”.

ח”כ גפני תקף את לבני וקרא מהמליאה כי היא מפלה את החרדים.

חבר הכנסת הרב פרוש עלה אחריה לדוכן: ושאל את לבני, “אנו יודעים שאת עושה הרבה בכדי לקדם את תהליך השלום לחבר בין הצדדים, כל זאת כנגד כל  החברים שלך בממשלה. מדוע כאשר זה מגיע לחרדים את לא מנסה ללכת לקראתם?, תהה פרוש”.

 תגובות: 

 “זהו שקר מוחלט”, הגיב אביגדור רבינוביץ, מייסד עמותת שחרית ומנהל קבוצת הפייסבוק ‘עבודות לחרדים’, “אני מזמין את שרת המשפטים לבקר בדף הפייסבוק שלנו כדי שתראה, ותיווכח, עד כמה חרדים מעוניינים לעבוד”.

מפרויקט “דוסים” נמסר בתגובה לדברים: “בצעדים מדודים ומחושבים היטיב, ציפי לבני ממצבת את עצמה כרודפת חרדים אך ורק בשל אמונתם. רק בחודש שעבר התבשרנו על התנגדותה לתיקון חוק לשון הרע כך שתיאסר בחוק פגיעה בחרדים על רקע השתייכותם, וכעת בטענה המגוחכת כי ‘החרדים אינם מעוניינים לעבוד’ היא מתנגדת לחוק המגיע לתקן עוול וקיפוח בן עשרות שנים”.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זה מוכיח שהיא וכל החרטה הציונית חילונית ודתית לאומית לא מעוניינת כלל בעבודה וכו’ הם כולם אנטישמים שלהשוות אותם להיטלר זו פגיעה בהיטלר

  גי'מי ספיקרסון |
  הגב
 2. שקרנית מטונפת !

  יש כיום הרבה חרדים עם תארים ראשון ושני, שאף אחד לא רוצה לקבל אותם לעבודה.

  פיצי לבני – שקרנית גועלית !

  יוסי |
  הגב