מהומה בקלפי: מצלמות נסתרות התגלו אצל פעילי הליכוד. צפו

המשטרה תפסה הבוקר בנצרת פעילי ליכוד עם מצלמות נסתרות בתוך הקלפי. צפו בוידאו

המשטרה תפסה הבוקר בנצרת פעילי ליכוד עם מצלמות נסתרות בתוך הקלפי.

צפו בוידאו:

פעילי המפלגות הערביות והאחראים על הקלפיות ביישובים הערביים טענו הבוקר כי תפסו פעילי ימין והליכוד, שהגיעו לקלפיות עם מצלמות נסתרות. בתיעוד שהגיע מהכפר מועאוויה שליד אום אל פחם, שאלו את הפעיל מדוע הוא הגיע עם מצלמה נסתרת והוא בתגובה טען שהמעסיק שלו שלח אותו, הפעילים שאלו אותו מי המעסיק שלו והוא ענה “הליכוד”. בעקבות המקרים, רשימת חד”ש-תע”ל הגישה תלונה לוועדת הבחירות.

נציגי המגזר הערבי שמפעילים את הקלפיות ביישובים ואיתרו את פעילי הימין שהגיעו עם מצלמות נסתרות טענו כי מדובר במהלך מתוכנן של מפלגת הליכוד. “הליכוד אחראי לשליחת המצלמות הנסתרות לכפרים”, אמרו.

בשיחה שקיים אחד הפעילים הערבים עם חדשות 12 הוא סיפר: “אותם אנשים אותרו במספר יישובים ערביים בהם: מע’אר, אום אל-פאחם, סכנין, דיר חנא, כפר יאסיף וטמרה”. הוא הוסיף: “מדובר בניסיון לגרום לפסילת פתקים וקלפיות בתוך היישובים הערבים אנחנו מקווים שהשופט מלצר יפתח בחקירה וישלח משקיפים לבדוק למה הפעילים האלה נכנסו דווקא ליישובים ערביים ולקלפיות עם מצלמות נסתרות”.

פעיל אחר שיושב ביישוב טמרה אמר: “זה מהלך תמוה, וצריך לבדוק אותו ולחקור אותו. לא יעלה על הדעת שזה קורה ביום הבחירות ובתוך הקלפיות. דיברנו עם האחראים על הקלפיות ביישובים אחרים וממש נבהלנו כשגילינו שזה קורה לא רק אצלנו בטמרה אלא גם ביישובים אחרים. צריך לחקור את זה מיד יש פה ניסיון פסול להשפיע על תוצאות הבחירות”.

בעקבות המקרים – רשימת חד”ש-תע”ל הגישה תלונה לוועדת הבחירות בבקשה להוציא באופן מיידי את המצלמות שהותקנו בצורה לא חוקית על ידי פעילי ימין בקלפיות בישובים הערביים. במקביל המשטרה נמצאת בחלק מאשכולות הקלפי ומתחילה לאכוף את האיסור.

“הימין הקיצוני מבין היטב את הכוח שלנו בהפלת השלטון וחוצה כל גבול באמצעים בלתי חוקיים בניסיון להתערב ולמנוע מהאזרחים הערבים להצביע”, טענו. “אבל גם אנחנו מבינים את כוחנו. ואנו יוצאים להצביע היום על אפם ועל חמתם”.

ועדת הבחירות המרכזית בדקה בעקבות כך האם הליכוד התקין מצלמות נסתרות בקלפיות רבות במגזר הערבי. בהחלטת הועדה נאמר כי אין בעיה עקרונית להכניס מצלמות, אולם אין להפעיל אותן אלא אך ורק אם יש חששות לחריגות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.