מחאת בנות הסמינרים: מחאה אדירה כנגד נשות הכותל – גלרייה ענקית ווידאו בלעדי

אלפי בנות התקבצו הבוקר (שישי) סביב רחבת הכותל המערבי למחות ולזעוק כנגד חילול הקודש שמחולל על ידי נשות הכותל כמידי ראש חודש סמוך לשריד בית מקדשנו .

כפי שהורו מרנן ורבנן שליט”א התייצבו עם שחר אלפי תלמידות בתחנות בשכונות החרדיות ומילאו את אוטובוסי “אגד” בהמוניהם.

בנות ירושלים מנעו בגופן את כניסת “נשות הכותל” לרחבת הכותל, הרפורמיות נאלצו להתפלל מחוץ לרחבה באיזור החיץ בין עזרת גברים לעזרת הנשים .

למרות הערכות המשטרה נרשם תקרית דווקא מכיוון עזרת הגברים שם הושלכו חפצים לעבר נשות הכותל.

כוחות משטרה ניסו ליצור חיץ אנושי בין נשות הכותל לבין החרדים והחרדיות, אולם המחאה יצאה מכלל שליטה, בעוד הנשים הצדקניות התפללו בהמוניהם ברחבת הכותל – מספר מתפללים הדפו את השוטרים והשליכו לעבר הנשים הרפורמיות שקיות זבל.

בשלב הזה העסק התחמם וקומץ בחורים גרמו לחילול השם כאשר השליכו כוסות קפה, כוסות מים וחפצים אחרים ואף התיזו מים לעבר נשות הכותל. שני בחורי ישיבה שהפרו את הסדר נעצרו במקום.

מי שהצטרפה לדבוקת נשות הכותל הייתה חברת הכנסת תמר זנדברג ממרצ שהצטרפה לתפילת נשות הכותל, ושוטרים הקיפו אותה ואת נשות הכותל במטרה להגן עליהם. בהמשך הוצבו גדרות ברזל בין הדבוקות. “לא הייתי אומרת שהאירוע מלחיץ, מרגש כאן וסוער, אני חושבת שיש הוכחה שמחפשי הריב והמדון הם אלה שיצאו בקריאה חצופה ופרובוקטיבית להפריע בכל מחיר את תפילת נשות הכותל”. אמרה זנדברג.

ח”כ מירי רגב, יו”ר ועדת הפנים, שהגיעה אף היא לכותל אמרה: “באתי לפה כדי לעקוב מקרוב אחרי מה שקורה כאן, כפי שציפיתי וכפי שעלה בדיונים המקום רוחש. התפקיד שלנו זה למצוא פתרון ופשרה – כפי שהחרדים והמסורתיים רוצים להתפלל פה בנפרד בכותל, כך גם נשות הכותל רוצות להתפלל כמנהגן. כדי למנוע מחזות כאלה בראש החודש הבא צריך להכשיר מקום שבו תהיה תפילה מעורבת, שכל אחד יוכל להתפלל על פי מנהגו”.

צפו בוידאו:

“לצערי, יש פה התחממות והמשטרה לא ערוכה”, אמרה דוברת “נשות הכותל”, אושרת בן שמשון, בשיחה עם ערוץ 10. “יש בני ישיבה שממלאים את רחבת הכותל ותוקפים את המתפללות. הם זורקים שקיות מים, פחיות וכוסות קפה לעבר עזרת הנשים. יש פה אלימות חריפה מצד החרדים ולצערי, המשטרה לא ערוכה בהתאם. אין מספיק כוחות יחסית למספר האנשים שפה”.

מטעם הועדה המארגנת נמסר בתגובה כי: ” אין דרכינו באלימות – הגברים שבאו למחות עשו את זה על דעת עצמם” .

יוסי דייטש מ”מ ר”ע י-ם אמר בתגובה לחילול השם: “אני בוש ונכלם היום מביזוי הכותל. אלפי בנות צדקניות הגיעו למחות על כבוד שמים”.

כאמור בהוראת מרן ראש הישיבה הגראי”ל שטיינמן יצאו רבבות בנות סמינרים להפגנה בכותל המערבי כמחאה על הפרובוקציה של נשות הכותל אשר קיימה היום (שישי) תפילה ראש חודש ברחבת הכותל.

מרן ראש הישיבה הבוקר נתן אור ירוק למנהלי הסמינרים ואמר : “הן (הבנות) יצאו להפגין, לא הבנים”, הבהיר הגראי”ל והוסיף,” נשות הכותל – בטלות ברוב”.

כפי שפורסם, כי מרן ראש הישיבה הגראי”ל, קרא לראשונה לצאת למחאה רחבה מאז פטירתו של מרן הגרי”ש אלישיב זצקו”ל. וכן הצטרפו לקריאה גם מרן הגר”ע יוסף והאדמו”ר מבעלזא.

צילום: אבי שיף

אלפי בנות סמינרים הגיעו הבוקר

http://vimeo.com/65889418

http://vimeo.com/65889455

d7%aa-%d7%91%d7%9b%d7%95%d7%aa%d7%9c-%d7%94%d7%9e%d7%a2%d7%a8%d7%91%d7%99/cam_0246-2/” rel=”attachment wp-att-29804″>

 

 

 

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יש דברים שצריך שייעשו אבל כמה חבל שכבר מראש!!!! יודעים שלא יועילו…

    נ. |
    הגב
  2. כמה חבל ששוב משחקים לידם של שונאי ישראל

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב