מהירה וקטלנית יותר מהמוטציה הבריטית: מוטציה חדשה נתגלתה באפריקה

במקביל לידיעות על המוטציה שכבר הגיעה לישראל, שר הבריאות הבריטי, מאט הנקוק, הודיע היום כי ביממה האחרונה התגלתה מוטציה נוספת של נגיף הקורונה, שמקורה ככל הנראה בדרום אפריקה.

במקביל לידיעות על המוטציה שכבר הגיעה לישראל, שר הבריאות הבריטי, מאט הנקוק, הודיע היום כי ביממה האחרונה התגלתה מוטציה נוספת של נגיף הקורונה, שמקורה ככל הנראה בדרום אפריקה. המוטציה פוגעת בצעירים בצורה קטלנית יותר מהקורונה.

שני מקרים של הדבקות במוטציה החדשה של הנגיף התגלו בגופם של שני בני אדם בריטיים שהגיעו מהמדינה. שר הבריאות הבריטי הורה כי כל מי ששב מדרום אפריקה לבריטניה בשבועיים האחרונים, יחויב להיכנס לבידוד באופן מידי.

הנקוק אמר כי יותר אנשים ממזרח אנגליה צפויים לחוות את מגבלות הסגר החדשות במדינה, שעתידות להיכנס לתוקפן ב-26 בדצמבר, יממה לאחר חג המולד. “במהלך היום התגלו כאן, בבריטניה, שני מקרי הדבקות במוטציה חדשה של נגיף הקורונה שמקורה בדרום אפריקה”. הנקוק הוסיף כי “למדנו שבמקרים כאלה מדובר בעניין שלזמן – עדיף לפעול מוקדם יותר”.

על המוטציה החדשה הסביר: “המוטציה החדשה שהתגלתה מדאיגה מאוד מכיוון שהיא מדבקת אפילו יותר מהמוטציה הקודמת שהתגלתה”, אמר השר הבריטי. ”

יתכן כי ישנן מוטציות ספונטניות גם בתוך שרשראות הדבקה בישראל שגורמות לאפקט דומה”, אמר פרופ’ קובי מורן גלעד, מומחה למיקרוביולוגיה קלינית ולבריאות הציבור מאוניברסיטת בן גוריון ל-N12, “בהיקף הריצוף שמבוצע במשרד הבריאות היום, ייתכן שעדיין לא פגשנו את זה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.