מה זה הום סטיילינג

הום סטיילינג הוא מושג חדש יחסית שבשנים האחרונות נכנס ליותר ויותר בתים ומשרדים. בשונה מעיצוב פנים שמציע שינויי מבנה בבית, כשמבצעים הום סטיילינג מלבישים את החלל מחדש במקום ליצור אותו מחדש. כלומר, אין צורך לשבור קירות אלא פשוט לשנות את הריהוט, להוסיף פריטים כמו שטיחים, וילונות ומנורות זאת במטרה להשיג מראה חדש.

סדר פעולות בדרך ליצירת הום סטיילינג

  • הכרות – השלב הראשון שמתבצע עוד לפני השינויים והכנת תכניות הוא הכרות עם בני הבית. המטרה של מי שעושה הום סטיילינג היא להתאים לבני הבית את הבית הטוב להם ביותר. בשלב זה אפשר להגדיר גם את התקציב לביצוע השינויים ולהעלות את כל החלומות האישיים.
  • בחינת הבית – בחינת הבית שונה מהכרות של מי שגר בבית. המבנה של הבית ישפיע על ההחלטה אלו שינויים להכניס אליו כאשר מי שמבצעת את התכניות השונות תביא בחשבון את כיווני האור הטבעיים של הבית, פינות מאתגרות שיש לטפל בהן ואת היתרונות של הבית אותם כדאי להדגיש.
  • יצירת תכנית – לאחר בחינת הבקשות השונות של בני הבית ולאחר בדיקה של הבית עצמו אפשר להתחיל להכין תכנית לשינוי הבית. התכנית מתחשבת בעלויות שיקבעו מראש לשינוי, בפוטנציאל של הבית, המבנה שלו ובקונספט הכללי שייקבע לבית.
  • יצירת השינויים – לאחר שיש תכניות ברורות שמסבירות מה אפשר לעשות בבית זה הזמן לעשות את השינויים. את השינויים מבצעים על ידי שינוי מיקום הרהיטים, החלפת צבעים והכנסת אביזרים שונים לחלל שמעניקים לו מראה חדש לחלוטין.

היתרונות של הום סטיילינג

מי שמבצעת הום סטיילינג יכולה להיות מעצבת פנים או בעלת רקע דומה מתאים. רבים מבקשים לבצע הום סטיילינג ולא עיצוב פנים וזאת כדי לא לבצע שינויים רבים מבחינת המבנה של הבית. היתרונות של ביצוע הום סטיילינג מתחילים בתקציב שעומד לרשות השינוי שמאפשר להשתמש ביצירתיות במקום בכסף כדי ליצור בית מעוצב וממשיכים בנוחות. הנוחות של השינוי היא מלאה, אין צורך לצאת מהבית כדי לבצע הום סטיילינג ואין צורך להכניס אנשי מקצוע רבים לביצוע השינויים במקום.

הום סטיילינג משתמש בצבעים כשאלו יכולים להיות צבעי קירות, כריות בצבעים שונים שמשתלבות על הספה, וילונות שמתאימים למקום ואפילו מנורות בצבעים שונים. כמו כן, משתמשים באביזרים שמכניסים לבית אווירה חדשה כשאביזרים אלו יכולים להיות רהיטים שימושיים או תוספות כמו למשל תמונות המתאימות לחלל. אמצעי נוסף שעומד לרשות השינוי הוא מה שכבר קיים בבית. פעמים רבות שינוי של מיקום הרהיטים שכבר קיימים בבית עושה שינוי גדול ומשמעותי לחיים בבית.

התוצאה לה אפשר לצפות

התוצאה של הום סטיילינג היא חלל מעוצב תוך שמירה על התקציב של המשפחה והדרישות השונות של כל אחד מבני הבית. התהליך יכול להיות פשוט מאד, להתבצע מהר אבל לעשות שינוי גדול בעיצוב ובתחושה האישית בבית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.