מודיעין עילית: הגר”ש אוירבך בשיחת חיזוק לשבועות (תמונות) (וידאו)

הגר”ש אוירבך הטריח עצמו ונסע לקריית ספר למסור שיחת חיזוק לקראת חג מתן תורה בישיבת חדוות התלמוד שבמודיעין עילית • וידאו

 

הגרש 4 הגרש 3 הגרש 2 הגרש

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תראו איך נראית ישיבה שלא הולכת עם הגדולים
  ציבור בחורים כמו בישיבת בין הזמנים וזאת בשעה “שמנהיגם ” מגיע לדרוש
  בריך רחמנא ששחררנו מעול עריצותם

  אריה |
  הגב
  • מסכן ….אינך מסוגל להתבונן בתמונות ולכן הגעת למסקנות מטופשת ללא בסיס……תתפלל בפוקח עוורים…

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 2. הגאון הגדול ר’ אברהם יהושע סולובייציק שליט”א ראש ישיבת בריסק בהתבטאות חריפה ביותר על פסטיבל החדש של כת המחבלים.
  הגרא”י סולובייציק שליט”א בשמחת אופרוף לבנו, באחת ההזדמנויות במהלך השבת החגיגית התבטא ראש ישיבת בריסק בפני קבוצת מקורבים איכותית ומצומצמת את דברים הבאים (תורגם מיידיש): “… גאון אחד נכנס לביקור בביתו של ר’ יחזקאל אברמסקי זצ”ל וראה על השולחן בסמוך אליו ספר שעוסק ב”ציפייה למשיח” שחיבר אדם בן זמנינו, מיד הוא פנה אל ר’ חצקל’ ושאל: “מה הספר הזה עושה אצלך על השולחן”? השיב לו ר’ חצקל’: לפניך נכנס כאן יהודי שאיני מכיר והביא לי את הספר הזה שהוא חיבר.
  והוסיף ר’ חצקל’: פעם נכנס לרוגוטשובער יהודי שהיה מאוד מוטרד ושאל מה עושים ואיך מחזקים בציבור את העניין של אמונה בביאת המשיח? השיב לו הרוגוטשובער: פרנסה כבר יש לך? אוכל לאשתך ולילדים אתה נותן? קודם כל תדאג לעניינים הללו אחר כך תדאג למשיח.
  סיים ר’ חצקל’: גם אני רציתי לשאול את היהודי שחיבר את הספר הזה האם פרנסה כבר יש לך? אוכל לאשתך ולילדים אתה נותן? אלא שנמנעתי רק מפני שחסתי על כבודו.
  ראש ישיבת בריסק המשיך תוך שהוא מכנה את הפג הירושלמי בכינוי באנדיטים: “הבאנדע חברה (- כנופיית הבנדיטים) האלו, נעבאך, הרסו להם את כל ה”קנאות”. לפי החוק החדש של הממשלה, בשלוש השנים הקרובות נושא הגיוס לא יהיה על סדר היום הציבורי. אוי ווי, מה עושים? איך מכניסים לציבור שהכל זה רק “קנאות” ו”קנאות” אם אף אחד כבר לא מדבר על הגיוס לצבא? הנה הם מצאו רעיון חדש! לדבר על משיח! קנאות על משיח!
  מה אתם חושבים, ייגמר העניין של משיח הם ישתקו? תשכחו מזה! מחר הם ידברו על “שמיטה”, שנה הבאה זה כבר שמיטה, מה רע להיות קנאי על “שמיטה”? אולי זה ימצא חן בעיני אנשים מסוימים ויגדיל להם את המפלגה! אבל אל תדאגו, ייגמר שמיטה הם יעברו לדבר על “קברים”.
  המשיך ר”י בריסק: “אתרא קדישא” עוד יהיו פשרנים לעומתם! ייגמר “קברים” הם יפגינו על “שבת”, ייגמר שבת הם ימצאו עניינים חדשים. רק אל תדאגו להם! קרוב לחמישים שנה אני מכיר את הבאנדע חברה האלו (הערת המתרגם: שנים רבות היה הגר”ש אויערבך שכנו של הגרא”י בשכונת גשר החיים בירושלים), הם לא יבחלו בשום אמצעי! עד שלא יישארו ילד וילדה שלא יפקפקו בביאת המשיח, הם לא יירגעו! בלי שום אחריות על הציבור! ממש הפקרות! כל ילד צריך לדעת שיש מחלוקת אם יש משיח או אין משיח והכל כדי שכולם יידעו שהם הקנאים שפוסקים שיש משיח! ב”ה שיש משיח! שרעקלאך! מופקרים ממש!
  להם כמובן זה מיותר לומר שידאגו קודם לפרנסה שלהם לפני שהם דואגים למשיח! כי אצלם הדאגה החדשה למשיח זה גופא הפרנסה שלהם! פרנסה כידוע יכולה להתחלף כל הזמן. אז הם באמת דואגים רק לפרנסה שלהם! מה יש לומר להם? תחליפו פרנסה? הם מחליפים כל הזמן!”.

  חנן |
  הגב
  • ר אברהם יושע לא נחשב בין גדולי דורינו בכלל

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
  • הרוצה לשקר ירחיק עדותו….ולכן הסיפור היה בשבת ,ואין הקלטות……אך ברור לכל חרד לדבר ה׳ ,מה דעתם של דודיו הענקיים מרן הגד״מ ומרן ר׳ מאיר שליט״א…ומי שלא מודע לדעתם יכול לעיין בעיתוני ״הפלס״ ששם מתפרסמים מכתביהם ודעותיהם…….וגם דעתו של הגרא״י כלפי מרן שר התורה ומרן הגראי״ל שליט״א ידועה ומפרסמת….וכן ישנם הקלטות מדבריו כנגד אנשי חזו״א 5 לאחר מלחמתם המטופשת בגאון ר׳ יהושע ארנברג שליט״א רה״י כנסת יצחק חדרה….

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 3. הדרך לטפל באנשי ההשכלה משערי חסד הינה לפרסם את מלחמותיהם בכל גדולי ישראל
  ולהסביר לצעירים שבהם שהציבור חפץ שלום וחירות ומעוניין להשיל מעצמו את עול העריצות של אנשי נצח
  לא נשכח איך ירדו לחייו של כל מי שלא חשב כמותם גם עשה לבסוף מה שרצו מספיק היה שלא חשב כמוהם

  רק להיזכר איך רדפו את פאר עולם הישיבות ר’ מיכל פינשטיין וירדו לחייו עד מותו

  ולהיזכר איך פירקו את שיעורו של פוסק הדור מרן הרב וואזנר והזהירו לא להגיע לשיעורים שלו רק בגלל שלא חשב כמוהם

  ולהיזכר איך איימו באלימות פיזית על ר’ דב לנדאו שלא חשב כמותם

  ולהיזכר איך באמצע ההקפות בשמחת תורה סילקו בבושת פנים את הגאון ר’ בנימין זילבר ז”ל כי לא חשב כמותם

  הם מדברים על שלא נותנים להם עליות ?

  הם אלו שהילכו אימים על מרן הרב עובדיה ז”ל ולחמו בחרוף נפש שלא יהיה שלום באלעד בזמן שמרן הרב שטינמן רצה שיהיה אחדות וטענו בהרב שטינמן הולך נגד הרב שך כביכול כי הוא עושה שלום עם הרב עובדיה
  ולפתע ביום פטירתו מי הגיע להספידו גדול לוחמיו הרש”א משערי חסד

  רק בדרך של חשיפת פרצופם האמיתי נוכל לשלחם מעלינו ל”נצח ” תרתי משמע

  שאול |
  הגב
  • שאול יקירי…אתה טועה ובגדול… כנראה האכילו אותך בסיפורי בדים….מעולם לא היה רדיפות בציבור החרדי !!!!היה חילוקי דעות בין גדולי ישראל,ונלחמו בגבורה בדעותיו של מי שסתה מן הדרך המסורה ונהפך לפשרן ,אך לא נלחמו על בסיס אישי….מה שכן התעלמו לפעמים מאדם שדעותיו הוו סכנה,וזה לגיטימי ……אך מעולם לא תקפו ציבור הנשמע לרבותיו כאשר היו חילוקי דעות בין גדולי ישראל ובמיוחד לא נגד הדעה המחמירה…..זו מלחמה מטופשת ולא נורמלית וכשאין הסבר הגיוני למלחמה האכזרית,מתפרש הדבר כהשחתת המידות בלבד..ומטיל כתם מכוער על כל הפלג התוקף…תתבוננו בהגיון הדברים, ושובו בתשובה… טרם יהיה מאוחר !!!

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב