מוזס נפגש עם האיש החזק באוצר: “דורש עשרות אלפי יח”ד לציבור החרדי”

בפגישה בין ח”כ מוזס ליו”ר מינהל הדיור מר אביגדור יצחקי נדונו הפתרונות האפשריים לפתרון מצוקת הדיור של הציבור החרדי. מוזס ביקש לכלול אלפי יחידות דיור במכרזים שבאזור קריית גת. {מצוקת הדיור}

בפגישת עבודה שקיים יו”ר סיעת יהדות התורה ח”כ מנחם אליעזר מוזס עם יו”ר מינהל הדיור באוצר, מר אביגדור יצחקי, הוצפו הסוגיות, המצוקות והפתרונות העומדים על הפרק, בכל הנוגע למצוקת הדיור של הציבור החרדי. פגישה זו היא בהמשך לפגישתו של ח”כ מוזס עם שר האוצר בנושא.

מוזס אמר בפתח הישיבה, כי המצוקה בקרב הזוגות הצעירים של הציבור החרדי, הגיע לרמה שלא ניתן יותר לעמוד מנגד. “זוגות צעירים גרים בחורים, במחסנים תת קרקעיים. אין איפה לגור!” הוא ביקש לשמוע ממר יצחקי על הפתרונות המוצעים כרגע לכלל הציבור והיכן משתלבים בהם מחוסרי הדיור מהמגזר החרדי, בדגש על העיר בית שמש, המועדפת על הציבור החרדי, כשהעירייה נדרשת להסכים להקצאת 50% מהמכרזים לציבור החילוני.

יצחקי סקר בפני מוזס את תכניות הבניה לעשרים השנים הקרובות. הוא ציין, כי ערך בשיתוף נציגים מהמגזר החרדי סקר עומק שאמד את הקיף הצרכים של הציבור החרדי, ובהתאם לכך הוכנה תכנית ארוכת טווח. “הגענו לנתון לפיו הצורך של הציבור החרדי בעשרים השנים הקרובות עומד על 197,000 יחידות דיור. הפתרונות יכולים להגיע באחד מהמודלים הבאים: הקמת עיר או שניים חדשות, תוספת בינוי בתוך ערים קיימות, או הקמת שכונות ייעודיות חדשות בערים קיימות”. מר יצחקי ציין כי ברור לכל שהבניה החרדית ייחודית ודורשת התאמות כמו גובה הבניין, מרפסת סוכה, מטבח מותאם, בתי כנסת ומבני ציבור מותאמים.

“כרגע עיקר היחידות ישווקו בבית שמש. ואלפי דירות ישווקו שם במחיר למשתכן. כמו כן גם בבני ברק יש לנו עתודות קרקע הנבחנות עתה”. מוזס ביקש כי בקרית גת שבה מאושרים השנה 17,500 יח”ד, ישווקו אלפי יחידות מהם במכה אחת לציבור החרדי. “יש לנו בקרית גת תשתית נפלאה של צרכי הציבור החרדי. אם נבנה שם כמה אלפי יחידות לציבור החרדי, נשחרר לחץ ונאפשר דירות במחיר סביר, הרי המחירים בקרית גת סבירים ונמוכים משמעותית מאשר בבית שמש, בני ברק, ירושלים וכו”.

יצחקי השיב כי הקרקעות הפנויות באזור קריית גת שייכות למועצה אזורית שפיר וכי אכן האופציה אותה העלה ח”כ מוזס תיבחן בחיוב. בסיכום הפגישה קבעו השניים כי ישובו ויפגשו בנדון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.