מוזס מכה בלפיד – דע מה שתשיב – וידאו+כתבה

בנאומו בכנסת שבו בחר יאיר לפיד להכות בחרדים, ואמר: “אנחנו במשבר המתבטא ביכולת המדינה לפעול כריבון מול הקבוצות באוכלוסיה, שלטון מיעוטים על פני הרוב. 10 אחוזים מתושבי ישראל לא יכולים לאיים על שאר הציבור”, ועוד דיבורים המרמזים על החלטתו להתנגח בציבור החרדי ולהעמידם במוקד המחלוקת.

אך דומה כי להפתעה כזאת לא ציפה כלל, כאשר עלה על דוכן הנואמים ח”כ הרב אליעזר מוזס ובנאום של הקהה את שיניו, השיב ללפיד בקול שקט ושליו, נאום שהוציא אף את יאיר לפיד מן הכלים: “יאיר היקר, שמעתי אותך בנאומך הראשון מתייחס למשבר המתבטא ביכולתה של המדינה לפעול כריבון מול 10 אחוזים מהאוכלוסיה, וע”כ אתייחס מיד, אך בטרם כל אספר לך קצת מי אתה מצד אחר של המטבע שלא הכרת”.
“דיברת על עתיד למופת, אני אספר לך את העבר שלך, סבך דוד גלעדי נולד בשם דוד קליין בטרנסליבניה-אוסטרו הונגריה, לאביו הרב שלמה זלמן קליין, למשפחה בת 18 ילדים, משפחה שורשית למופת שלא התביישה בזהותה היהודית ובקיום התורה, משפחה שהתייחסה אחר אחד מגדולי מורי ההוראה בדורות האחרונים שחיבר אף חיבור הנלמד עד היום ויילמד גם בעתיד בהיכלי הישיבות. כן יאיר, סבך לא למד ליב”ה.

ואם תשאל מהיכן אני מכיר אותו? תשובתי היא: הוא הגיע מבית שהשתייך לחסידות ויז’ניץ ואףי הייתי עמו כמה פעמים אצל האדמו”ר הקודם.
המשיך הרב מוזס: כי אחת מהנחות היסוד בכנסת הוא “כי מה שרואים מכאן לא רואים משם”, לכך התפלאתי שבנאומך דיברת על ממלכתיות והיעדר עתיד שנובע להבנתך מחוסר אומץ של שלטון הרוב מול המיעוט, אך בחרת להתעלם מאי השיויון בנטל במערכת החינוך בישראל. בחרת להדגיש ולצייר את המיעוט ששולט על הרוב, המיעוט שמנצל את הרוב, אבחר ברשותך לתקן אותך ולחדד לך נתונים שלא ראית משם, וכולי תקוה כי תראה אותם מכאן”.
בהמשך נאומו שלף מוזס כהוכחה לדבריו נתונים מפתיעים: “שלושים אלף תיקים פתוחים במשטרה כנגד בני נוער, שישים אלף תלמידים צרכו סמים, מאתיים אלף תלמידים השתכרו מצריכת משקאות חריפים, זוהי מדינת בני נוער של שיכורים- ו- אלפיים מורים בעל יסודי הוכו בידי תלמידים שלהם”.

ולסיום אמר: “אלו הם פירות מערכת החינוך הממלכתית לתפארת מדינת ישראל- עם לימודי הליב”ה. את הבחירה בין לימודי ליב”ה ואלימות לבין לימודי קודש ואנושיות תשאיר לנו”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.