מוכנים לכל תרחיש: בנט וגנץ השתתפו בתרגיל המדמה מלחמה בצפון

ראש הממשלה, נפתלי בנט, ושר הביטחון, בני גנץ, ביקרו בתרגיל עוצבת געש, והתייחסו בדבריהם למתיחות עם איראן.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, ושר הביטחון, בני גנץ, ביקרו בתרגיל עוצבת געש, והתייחסו בדבריהם למתיחות עם איראן.

רה”מ בנט אמר: “לא משנה מה יקרה בין איראן לבין המעצמות, ואנחנו בהחלט מודאגים מהעובדה שאין מספיק קשיחות מול ההפרות האיראניות, ישראל תגן על עצמה בכוחות עצמה”

שר הביטחון גנץ קרא בדבריו: “העולם צריך לפעול נגד איראן, וישראל תמשיך לפעול בכל אחת מהזירות, ובזירה הצפונית בפרט”

במסגרת התרגיל, כ-3,000 לוחמים מחטיבות גולני, שריון, תותחנים וחטיבות מילואים, לצד מערכי מודיעין וחיל האוויר, מתרגלים תמרון במתווה הררי ולוחמה בשטח בנוי.

רה”מ בנט הודה ללוחמים על פעילותם למען ביטחון ישראל, ואיחל להם בהצלחה בהמשך התרגיל.

בנט התייחס לתקציב של צה”ל. “תקציב המדינה אושר והדבר הזה חשוב במיוחד לצה”ל, שיכול לתכנן נכון את המשאבים, להתאמן בצורה רציפה ואינטנסיבית ולהשקיע את כל מה שצריך בהיערכות למלחמה הבאה. צה”ל מתאמן היום בהיקפים גדולים מאוד וברמת כשירות גבוהה, גם למצב של תמרון, בכל מקום. אנחנו מוקפים באתגרים ביטחוניים והמטרה היא לנצל תקופות של שקט יחסי כדי לבנות כוח. לכן, אנחנו נערכים לתרחישים השונים, הקרובים והרחוקים. אנחנו מתמודדים עם איראן ושלוחותיה, בלבנון ובסוריה. לא משנה מה יקרה בין איראן לבין המעצמות, ואנחנו בהחלט מודאגים מהעובדה שאין מספיק קשיחות מול ההפרות האיראניות, ישראל תגן על עצמה, בכוחות עצמה”.

שר הביטחון, בני גנץ אמר: “אני שמח להיות פה בביקור באוגדה רב-זירתית, שהפכה בתקופתי כרמטכ”ל לאוגדה רב-זירתית לצד אוגדות נוספות, שמסוגלת לפעול בכל אחת מזירות הפעולה שצה”ל צריך. במקרה שלנו היא מתרגלת מתאר צפוני. אנחנו כמובן עוקבים אחרי כל מה שקורה בכל הזירות.

אנחנו רואים בימים אלו את המדיניות של איראן גם בתוך איראן בהקשרי הגרעין, גם בהקשרי ההתעצמות שלה מחוץ לאיראן, ואת ההשפעה שלה בסוריה ובלבנון.

העולם צריך לפעול כנגד איראן וישראל צריכה להמשיך לעשות את מה שהיא צריכה בכל אחת מהזירות בכלל ובזירה הצפונית בפרט.

מצאנו פה מערכת מאוד מגובשת ומאומנת שצוברת עוד ועוד יכולות, ואני מאוד שמח על מה שראינו פה”.

בביקור השתתפו גם מפקד פיקוד צפון, אלוף אמיר ברעם, מפקד הגיס הצפוני הנכנס, אלוף סער צור, מפקד הגיס המטכ”לי ומפקד פיקוד ההכשרות והאימונים, אלוף מוטי ברוך, מפקד אוגדה 36, תא”ל דן נוימן, מפקד מל”י, תא”ל דוד זיני, ומפקדים נוספים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.