מו”ל ‘הארץ’: “תומך בחרם על ישראל”

עמוס שוקן בראיון לערוץ 7: “אני לא חושב שמי שתומך בחרם פועל נגד הדמוקרטיה הישראלית, כי למעשה אין דמוקרטיה ישראלית”

מו”ל עיתון ‘הארץ’, עמוס שוקן, אומר בראיון לערוץ 7 כי הוא מבין את החרם על ישראל שמקדם ארגון BDS, מאחר והוא עצמו מוצא קווי דמיון בין מדיניות ישראל בשטחים לבין מדיניות משטר האפרטהייד בדרום אפריקה.

“אני לא פועל לטובת העניין, אבל אני חושב שהדרך הנכונה למנוע את החרם היא להבין שמה שהיה לא יכול להמשיך להיות, ושישראל צריכה לקחת יוזמה, ולפחות להראות לעולם שהיא רצינית בשאיפה שלה לשלום ולהסדר עם הפלסטינים”, אמר שוקן.

לטענת שוקן “ישראל מתעקשת על הכיבוש וטרפוד יוזמות שלום וזה משר לעולם שישראל לא מעוניינת בפתרון”.

“ברור שפעולה מסוג של חרם עדיפה מאינתיפאדה והרג של אנשים. אין בכך שום ספק. פעולה במישור של חרם היא פעולה הסברתית, שבה כל אחד יכול להגיד את מה שיש לו לומר. עובדה היא שישראל מתארגנת לומר את מה שיש לה לומר וכך גם יהודי ארה”ב”, הוסיף שוקן.

בסיום הראיון אמר שוקן: “גם מי שתמך בחרם נגד דרום אפריקה תמך במהלך שיעקוף את ההחלטות הדמוקרטיות הדרום אפריקאיות. אותו דבר גם כאן. ישראל שולטת במיליוני פלסטינים ובגורלם במידה רבה מאוד, והם לא חלק מתהליך קבלת ההחלטות. זה מצב אנטי דמוקרטי בעליל. לכן אני לא חושב שמי שתומך בחרם פועל נגד הדמוקרטיה הישראלית, כי למעשה אין דמוקרטיה ישראלית. הדמוקרטיה הישראלית היא בזכות ההצבעה של אזרחי ישראל השולטים במי שאינו יכול להצביע. זה דומה מאוד למצב הדרום אפריקאי”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.