מועצת גדולי התורה התכנסה • ה”מודרניזציה” והקידמה במרכז הדיונים

מועצת גדולי התורה של ‘אגודת ישראל’ התכנסה בירושלים למשך שעתיים שלימות. במרכז הדיונים: הקרב נגד הטכנולוגיה. במהלך הישיבה דנו האדמו”רים על חילולי השבת במתחם ‘ביג’ באשדוד ואף קיבלו סיקור על הנעשה בממשלה החדשה מפי ח”כי המפלגה

בבית הועד הפועל של אגודת ישראל ברחוב שומר הכותל בירושלים נערכה הערב ישיבת מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל שהתכנסה לדיון העוסק בין היתר ההתמודדות עם הקידמה הטכנולוגית במגזר החרדי ובקהילות החסידיות, חילולי השבת במתחם ‘ביג’ באשדוד, גיוס ני הישיבות והתנהלות הממשלה מול המפלגות החרדיות.

בכינוס שהחל בשעה:16:00 והסתיים בשעה-18:00 נטלו חלק רוב חברי מועצת גדולי התורה של ‘אגודת ישראל’. האדמו”ר מבעלזא נעדר מן הישיבה בשל חולשה ונשאר למנוחה במעונו בטלז סטון, האדמו”ר הרמ”מ מויז’ניץ ששוהה בחו”ל נעדר אף הוא מן הישיבה והאדמו”ר מערלוי שלא נכח בשל חולשתו.

באסיפה שנערכה בבית הוועד הפועל העולמי של אגודת ישראל, השתתפו גם רבני הקהילות החסידיות בעיר אשדוד שנכחו חלק מהזמן בישיבה. חברי הכנסת של ‘אגודת ישראל’ נכנסו אף הם לעדכן את האדמו”רים על ההתפתחויות וההישגים האחרונים מתחילתה של הממשלה הנוכחית.

חברי הכנסת הביעו התפעלות מהתמצאותם של האדמו”רים בנושאים בהם דנו לפרטי פרטים, במהלך האסיפה ביקשו חברי המועצת לגדור גדרים חדשים במוסדות, בישיבות וסמינרים.

לאור צרכי המוסדות לדווח למשרדי הממשלה באמצעות רשת האינטרנט, עוררו חברי ה’מועצת’ כי חובה על כל מוסד להשתמש בחיבור לאינטרנט אך ורק דרך מערכת כשרה ומסוננת שהיא המערכת המאושרת על ידי גדולי התורה מכל החוגים.

גורם ב’אגודת ישראל’ שוחח עם ‘קוקר’ והבהיר כי עיקר הישיבה הייתה סביב פגעי הטכנולוגיה והבעיות הקיימות אף בטלפונים המוגנים בהם מותקנת אפליקציית הוואטסאפ והטלגרם.

האדמו”ר מויז’ניץ אף התבטא בנושא: “ישבתי עם חברי עם בית הדין לפני חג השבועות וסיכמתי איתם שאנחנו נשב גם אחרי שבועות להוציא תקנות חדשות למוסדות, מי שיחזיק את המכשירים הטרפים אפילו שזה כשר למחצה שליש ורביע לא יהיו שום פשרה והילדים לא ייכנסו ללמוד במוסדות, ואני מבקש שלא יבואו לבקש ממני פרוטקציה לא יהיו שום פשרות”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. גדולי האדמו”רים של מועצת גדולי התורה והחסידות התכנסו על מנת לדון יחד בבעיות השעה ובעניינים שונים הנמצאים על סדר היום. אבל העיקר חסר, רָאִיתִי אֶת כָּל הַמַּעֲשִׂים שֶׁנַּעֲשׂוּ תַּחַת הַשָּׁמֶשׁ וְהִנֵּה הַכֹּל הֶבֶל וּרְעוּת רוּחַ: העיקר שהיו צריכים לדון היא, (לא) התייצבות לגיוס השמד והניאוף, ועל זה לא דנו. שומו שמים! הגיוס כולל ג’ עבירות חמורות שבתורה… האסיפה ממש כמ”ש מְעֻוָּת לֹא יוּכַל לִתְקֹן וְחֶסְרוֹן לֹא יוּכַל לְהִמָּנוֹת:

    :::::::::::::::::::::::::::::::::תן לחכם ויחכם עוד::::::::::::::::
    לפני שנים רבות חי בסין חכם גדול ושמו צ’אנג. היו לו תלמידים רבים, אחד מהם היה קונג, שנודע כעצלן. יום אחד קרא לו צ’אנג ואמר: “בני אתה מבזבז את זמנך. אינך לומד. מעתה כל יום שאינך לומד אתקע מסמר אחד בקיר. בסוף השנה תספור את המסמרים ותדע כמה ימים בזבזת”. בסוף השנה, היו בקיר 365 מסמרים ראה קונג את המסמרים הרבים ורצה לתקן את דרכו. בא אל צ’אנג ואמר:”מורי, עכשיו אלמד”. ואמנם שקד על לימודיו. התחיל צ’אנג מוציא את המסמרים מהקיר. בכל יום היה מוציא מסמר אחד. בסוף השנה אמר קונג בשמחה: “מורי, כבר אין אף מסמר בקיר! הרי שתיקנתי מה שקלקלתי”. הסתכל צ’אנג בעצב על הקיר ואמר: “נכון בני, מסמרים בקיר-אין, אך החורים נשארו בו” והמבין יבין.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב