מחאה בבית שמש: לא רוצים את אייל גולן ביום העצמאות

בית שמש שוב סוערת: מאות תושבים חילונים חתמו על עצומה הקוראת לראש העיר לבטל את הופעתו של איל גולן ביום העצמאות. גם בציבור החרדי נשמעים קולות כנגד ההופעה: “נזק תדמיתי והוצאה מופרזת”

אין רגע דל בבית שמש: אחרי מערכות הבחירות הסוערות, הקריאות לחלוקת העיר, הקמת הקואליציה, ועוד, מתפתח בימים האחרונים מוקד עימות נוסף, הפעם לא מדובר בחרדים נגד חילונים, אלא בחילונים כנגד ראש העיר, הרב משה אבוטבול, על רקע הופעתו של הזמר החילוני איל גולן בחגיגות יום העצמאות בעיר.

תושבים חילונים זועמים מאוד על ההחלטה לשכור את שירותיו של איל גולן ביום העצמאות, זאת משום פרסומים מביכים כנגד הזמר לאחרונה.

העיתון ‘ישראל היום’ דיווח כי בימים האחרונים חתמו 650 מתושבי בית שמש על עצומה הקוראת לבטל את הופעתו של איל גולן ביום העצמאות. אחת החותמות על העצומה כתבה: “אני תימנייה בעצמי, שומעת את אייל גולן, ומאוד אהבתי להקשיב לו. יחד עם זאת אני ממש מתנגדת לכל מה שהוא גילם בזמן האחרון. נכון שהוא לא הורשע עפ”י חוק, אבל עדיין החוק הוא לא שקובע לנו התנהגויות ונורמות”.

מעיריית בית שמש נמסר בתגובה: “ראש העיר סומך על הדרג המקצועי שבוחרים בכובד ראש ובשיתוף התושבים את הזמרים והרכבי המופעים, והפעם בחרו באייל גולן שהינו אהוד על תושבי העיר. בהתחשב בכך שאפילו לא הוגש כתב אישום כנגד אייל גולן, איננו יכולים להתייחס לרכילויות ולשמועות”.

הציבור החרדי בעיר מביט בהתרחשויות מהצד, אולם בחדרי חדרים נשמעת ביקורת כנגד ראש העיר הרב אבוטבול, עסקן ידוע בבית שמש אמר בשיחה ל’קוקר’: “ראש העיר מנסה להרגיע את הרוחות בעיר וקורץ לחילונים באמצעות הופעה של טאלנט מפורסם, אבל מדובר בסכומי עתק שלא בטוח שהעירייה יכולה להרשות לעצמה. ומה יצא מכל זה בסוף? גם הוצאה גדולה וגם מחאה מצד הציבור החילוני”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.