צפו: מחאת בלונים בירושלים: בג”ץ עף על עצמו (וידאו)

פעילי תנועת דרך חיים חילקו מאות בלוני הליום עליהם הודפס הכיתוב “בג”ץ עף על עצמו”. “אם לא נטפל בבעיה מהשורש הבלון הנפוח של בג”ץ ימשיך לרחף מעלינו”, אומרים בתנועה. תיעוד

פעילי תנועת “דרך חיים” ממשיכים בקמפיין כנגד התנהלות בג”ץ, וביום חמישי פתחו בצעד מחאה מקורי. כ-20 פעילים הגיעו לאזור התחנה המרכזית בירושלים וחילקו לעוברים והשבים מאות בלוני הליום עליהם הודפס הכיתוב “בג”ץ עף על עצמו”, וכן ציור של שופט.

צילום: אברהם שפירא

הפעילים דיווחו על תגובות חמות של העוברים והשבים שרובם הזדהו עם הביקורת על התנהלות בג”ץ, ושמחו לקבל את הבלונים.

במקביל חילקו הפעילים חומרי הסברה ומדבקות ובהם “בג”ץ – אגו אגו תרדוף?”, “די לדיקטטורה של בג”ץ” ועוד.

“סקרים שהתפרסמו לאחרונה מלמדים שוב על חוסר האמון ההולך ומעצים של הציבור בישראל ביחס לבית המשפט העליון”, אומר אורי קירשנבום מהנהלת תנועת “דרך חיים”.

צילום: אברהם שפירא

“כולם היום כבר מבינים שבג”ץ עף על עצמו, אבל מה שחשוב להבין זה שהמציאות הזו היא מתבקשת, כי כל עוד בית המשפט העליון מנכס לעצמו סמכויות לא לו ואין פוצה פה ומצפצף, אך טבעי שהשופטים ירגישו את עצמם מורמים מעם, “משפחה סגורה”, כפי שכינה זאת השופט בדימוס ברק, ויחליטו בשביל כולנו מה נכון ומה מוסרי. אנו סבורים שהגיע הזמן לטפל בבעיה הזו מהשורש ולהחזיר לציבור את הסמכויות שבית המשפט גזל ממנו, אחרת הבלון הנפוח של בג”ץ ימשיך לרחף מעלינו”.

הפעילות הינה המשך של קמפיין שפתחו בתנועת “דרך חיים” כנגד הדיקטטורה של בג”צ.  כחלק מהקמפיין ארכו פעילי התנועה מספר הפגנות ובהן הפגנה מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור, חולקו חומרי הסברה לציבור וכן נתלו שלטים ברחבי הארץ.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מקצועיים!!!

    על השופטים לרסן את עצמם ולמנוע מהציבור שישנאו אותם סתם |
    הגב