מחלוקת בבית היהודי סביב ההסכם המתגבש

כאב הראש של בנט ואריאל: פעילים ב’תקומה’ אינם שבעי רצון מההסכם הקואליציוני המתגבש ודורשים לכנס את מרכז המפלגה באופן מיידי

בעוד המו”מ בין הליכוד לבית היהודי מתקדם בקצב מואץ, מתחת לפני השטח של המפלגה מתפתחת מחאה קטנה שטרם ברור לאן תבשיל: פעילים מרכזיים בסיעת ‘תקומה’ דורשים לכנס את מרכז המפלגה באופן מיידי כדי לדון בהסכם.

במכתב ששלחו לאורי אריאל ולמנכ”ל המפלגה נאמר: בימים אלו המגעים הקואליציוניים בין מפלגת הבית היהודי, בה אנו שותפים, לבין הליכוד עומדים בשיאם.
על פי המידע שמתפרסם בכלי התקשורת נראה, כי מגעים אלו לא הצליחו להניב, לעת עתה, הישגים משמעותיים ביחס לנושאים החשובים לנו כמפלגה הן ביחס להתיישבות, הן ביחס למערכת המשפט והן בהקשר של התיקים אותם הסיעה אמורה לקבל.

אתמול נשלחה הודעה על ישיבת מרכז שתתקיים ביום שני הבא, בה ימסרו עדכונים באשר למשא ומתן האמור. כינוס מרכז לאחר שטיוטת ההסכם תיסגר עשויה להעמיד את המרכז בפני עובדה מוגמרת שתקשה עליו מאוד לקבל החלטה מושכלת בשאלות כבדות המשקל המונחות בפניו.

אנו מבקשים לכנס את המרכז באופן מידי לדיון בו יקבעו הקווים האדומים, שבלעדיהם הח”כים של מפלגת תקומה לא יהיו שותפים בקואליציה”.

על המכתב חתמו שורה של פעילים בסיעה, ביניהם חברת הכנסת לשעבר, אורית סטרוק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.