מחקירת השריפה המסוכנת בבוכרים התברר: החלה ממשחק ילדים

החקירה העלתה כי השריפה החלה ככה”נ כתוצאה ממשחק ילדים באש בתוך המחסן המאולתר שהוקם בקצה חדר המדרגות

ביום שלישי האחרון, סמוך לשעה 18:30 הוזנקו חמישה צוותי כיבוי והצלה לשריפה גדולה בבניין ברחוב מוסיוף הנמצא בשכונת הבוכרים בירושלים.

השריפה שהחלה כתוצאה מהתלקחות מחסן עץ שהוקם באופן לא בטיחותי ותקין בקומה העליונה של הבניין, התפשטה אל גג הבניין אשר התלקח בעוצמה, ומיכלי גז רבים אשר הונחו על גג הבניין באופן פיראטי, לא בטיחותי ומסוכן, התלקחו אף הם, והיה חשש לפיצוץ המיכלים.

לוחמי האש שהגיעו למקום, נכנסו אל תוך האש והלהבות, תוך כדי שכל העת, קורות עץ כבדות בוערות מהמחסן המאולתר והמסוכן, נופלות עליהם וסביבם, ביצעו לוחמי האש סריקות לאיתור לכודים, כיבו את השריפה סביב מיכלי הגז והשתלטו על הלהבות בבניין.

פעילות מקצועית ומהירה זו של לוחמי האש, מנעה פגיעה קשה בבניין, ובמאות האזרחים אשר גרים באזור והתגודדו סביב השריפה.

מהחקירה של חוקרי כבאות והצלה לישראל-מחוז ירושלים עולה כי השריפה החלה ככה”נ כתוצאה ממשחק ילדים באש בתוך המחסן המאולתר שהוקם בקצה חדר המדרגות.

כתוצאה מהתלקחות מחסן העץ הפיראטי, התפשטה האש במהירות לריהוט, לוחות עץ לסוכות ומיכלי גז אשר היו על הגג, וכאמור רק במזל והודות לפעילות המקצועית והאמיצה של לוחמי האש, נמנע אסון כבד במקום.

בכבאות והצלה לישראל מחוז ירושלים שבים ומזכירים לציבור:

  1. חל איסור מוחלט לחסום את חדר המדרגות ופתחי החירום אל הגג.

פתחים אלו נועדו לשחרור עשן ולחילוץ לכודים בזמן שריפה.

חסימה של פתחים אלו, עלולה לגרום להילכדות דיירי הבניין בזמן שריפה ולפגיעה קשה בחיי אדם וברכוש.

  1. חל איסור מוחלט להתקין מיכלי גז באופן פיראטי ובמקומות שלא נועדו לכך, התקנה של מיכלי גז, שלא באמצעות חברה בעלת רשיון וטכנאי מוסמך, משמעותה סכנת חיים מיידית לדיירים.
  2. חל איסור מוחלט לבנות, לשנות או להתקין מבנים ארעיים או קבועים בתוך בניין מגורים, ללא היתר מתאים מהרשויות וממפקחי האגף להגנה מאש של כבאות והצלה לישראל.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.